Apple Watch series 5

Oto kolejna odsłona najlepiej sprzedającego się smartwatcha na świecie – Apple Watch series 5

Apple Watch jest najlepiej sprzedającym się smartwatchem na świecie – jego sprzedaż generuje coraz większą część przychodów Apple. Dziś koncern z Cupertino zaprezentował najnowszą odsłonę swojego inteligentnego zegarka – Apple Watch series 5.

Apple Watch series 5 – specyfikacja

Smartwatch ma nowy wyświetlacz Always-On Retina LTPO o odświeżaniu od 1 Hz do 60 Hz. Według deklaracji Apple, bateria w zegarku ma wystarczyć na cały dzień działania – nawet do 18 godzin. Nadal konieczne będzie więc ładowanie zegarka codziennie.

Kolejną nowością jest wbudowany kompas. Funkcję tę można dodać również do ekranu domowego. Może się on przydać szczególnie podczas podróży i przy okazji oglądania rozgwieżdżonego nieba.

Apple zadbało również o bezpieczeństwo. Każdy egzemplarz został wyposażony w funkcję pozwalającą wezwać pomoc, nawet wtedy, gdy Apple Watch series 5 nie jest sparowany ze smartfonem. Obudowa smartwatcha została wykonana z aluminium pozyskanego w 100% z recyklingu. Nowością jest wersja z tytanową kopertą. Do tej pojawi się też wariant ceramiczny oraz edycja stworzona przy współpracy z Nike.

Apple Watch series 5
Apple Watch series 5 z tytanową kopertą

Apple Watch series 5 – cena, dostępność

Apple Watch series 5 pracuje pod kontrolą systemu WatchOS 6. Wersja z samym GPS będzie kosztować 399 dolarów, natomiast wariant z LTE 499 dolarów. Przedsprzedaż ruszy już dziś, natomiast sprzedaż regularna 20 września 2019 roku.

Apple Watch series 5
Apple Watch series 5 – główne cechy

Przy okazji Apple obniżyło cenę Apple Watch series 3 z modułem GPS do 199 dolarów.

Źródło: Apple