smartwatch Garmin Instinct
Garmin Instinct (fot. Garmin)

Garmin Instinct Tactical – bardzo wytrzymały smartwatch do zadań taktycznych

Garmin Instinct Tactical nie jest dla wszystkich. W przeciwieństwie do takiego Huawei Watch GT Active, czy Samsunga Galaxy Watch Active 2, jest to smartwatch dla użytkowników o ściśle określonych, bardzo wysokich wymaganiach.

Garmin Instinct Tactical – specyfikacja

Nazwa zobowiązuje, dlatego smartwatch ten oferuje specjalne funkcje taktyczne: tryb ukryty (pozycja GPS nie jest wówczas zapisywana na urządzeniu; wyłącza on również łączność bezprzewodową i komunikację), funkcje Jumpmaster i odwzorowania pozycji, dwa formaty danych współrzędnych GPS (obsługa wojskowej siatki MGRS, siatki stopni/minut/sekund i innych), a także fabrycznie załadowane aktywności taktyczne. Przydatna może okazać się też opcja TracBack, która pozwala powrócić tą samą trasą do punktu początkowego.

Reklama

Garmin Instinct Tactical oferuje również wbudowany 3-osiowy kompas i wysokościomierz barometryczny, które wraz z obsługą wielu globalnych systemów nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS i Galileo) umożliwiają śledzenie pozycji użytkownika w sytuacjach zbyt wymagających dla sygnału pochodzącego wyłącznie z GPS.

Na pokładzie Garmin Instinct Tactical nie zabrakło też pulsometru, który pozwala mierzyć tętno, a także fabrycznie wgranych profili aktywności fizycznej. Zastosowany akumulator wystarczy na do 14 dni pracy w trybie zegarka, do 16 godzin w trybie GPS i do 40 godzin z włączonym oszczędzaniu baterii UltraTrac. Oprócz tego, smartwatch umożliwia również otrzymywanie powiadomień ze sparowanego smartfona i udostępnianie danych do sportowego serwisu społecznościowego Garmin Connect.

Obudowę Garmin Instinct Tactical wykonano z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, które zwiększa wytrzymałość – potwierdza to wojskowa norma odporności MIL-STD-810G. Producent zapewnia też, że wzmocniony chemicznie, odporny na zarysowania ekran ma kontrast umożliwiający odczyt także w pełnym słońcu. Użytkownik może również włączyć tryb nocny, który nie przeszkadza podczas używania noktowizora.

Garmin Instinct Tactical – cena

Cenę nowego smartwatcha ustalono na 349,99 euro (równowartość ~1500 złotych). Model ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i jasnobrązowej. Garmin Instinct Tactical można już kupić w oficjalnym sklepie internetowym Garmin.

*Na grafice tytułowej Garmin Instinct

Źródło: informacja prasowa, Garmin (Instinct Tactical)