iPad Apple Pencil

Apple oficjalnie zaprasza na premierę nowych iPadów

Producent z Cupertino zaprasza na „specjalny Apple Event” na początku maja 2024 roku. I choć nie mówi wprost, co zaprezentuje podczas tego wydarzenia, to wszystko wskazuje na premierę nowych iPadów i nie tylko.

Kiedy Apple zaprezentuje nowe tablety?

Gigant z siedzibą główną w Cupertino poinformował dziś, że jego najbliższa konferencja odbędzie się 7 maja 2024 roku. Jej początek zaplanowany jest na godzinę 16:00 czasu polskiego. Zaproszeniu na wydarzenie towarzyszy załączony poniżej film:

źródło: Apple

Widać na nim czarną dłoń oraz rysik, co jednoznacznie wskazuje na to, że 7 maja 2024 roku zobaczymy nowe tablety amerykańskiego producenta. Można powiedzieć, że w końcu, ponieważ ich premiery spodziewaliśmy się kilka tygodni wcześniej, ale ostatecznie stanęło dopiero na początku maja.

Wydarzenie będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie firmy z Cupertino.

Co zaoferują nowe iPady?

Według informacji z wiarygodnych źródeł, w przyszłym miesiącu nie powinniśmy spodziewać się prezentacji nowego iPada 11. generacji oraz iPada Mini 7. generacji – ich premiera podobno planowana jest dopiero pod koniec drugiej połowy 2024 roku.

Co zatem zaprezentują Amerykanie 7 maja 2024 roku? Wszystko wskazuje na prezentację nowych iPadów Pro oraz iPada Air albo iPadów Air, ponieważ pojawiły się informacje, że firma z Cupertino planuje wprowadzić na rynek dwie wersje modelu z dopiskiem „Air”. Jedna zaoferuje ekran o przekątnej 10,9 cala, a druga 12,9-calowy.

Ponadto mówi się, że na jego pokładzie znajdzie się układ Apple M2. Najnowsza generacja SoC, M3, pojawi się natomiast pod maską nowych iPadów Pro z ekranami OLED. Mają one mieć również mniejszą grubość niż bezpośredni poprzednicy (dla przypomnienia: 11-calowy ma 5,9 mm, a 12,9-calowy 6,4 mm grubości) oraz aparaty przednie na dłuższej ramce, a nie na krótszej, jak do tej pory.

W przypadku nowych iPadów Pro mówi się też o implementacji technologii ładowania MagSafe dla ładowania bezprzewodowego oraz nowej klawiaturze Magic Keyboard z większym trackpadem i metalową górną obudową.