(fot. Tabletowo.pl)

Apple Music z Dark Mode dla wszystkich użytkowników Androida

Firma Tima Cooka sukcesywnie kontynuuje wdrażanie ciemnych kolorów do swojego oprogramowania. Po iOS 13 i iPadOS przyszedł czas na zadbanie o aplikacje dostępne na innych platformach. Użytkownicy Apple Music na Androidzie mogą już wybrać Dark Mode.

Apple Music nie straszy już w nocy białym tłem

Mimo iż wciąż dla Apple priorytetem jest własna platforma i raczej nie szybko się to zmieni, to osoby korzystające z Apple Music na Androidzie nie mają powodów do narzekania, przynajmniej w kwestii wprowadzania nowości. Aplikacja otrzymała niedawno obsługę Android Auto, a najnowsza aktualizacja dodaje ciemniejszy zestaw kolorów.

Reklama

Po przeprowadzeniu testów w ramach programu beta, Apple zdecydowało się udostępnić Dark Mode w Apple Music na Androida. Oczywiście domyślnym zestawem kolorów pozostaje wciąż biały, ale w ustawieniach pojawiły się dwie dodatkowe opcje – ciemny i ustawiony przez tryb oszczędzania energii. Pierwsza opcja służy do ręcznego włączenia Dark Mode, w przypadku drugiej jest on automatycznie aktywowany, gdy smartfon przejdzie w tryb oszczędzania energii.

Tryb ciemny w Apple Music na Androidzie
Tryb ciemny w Apple Music na Androidzie (fot. własne)

Muszę przyznać, że Dark Mode w Apple Music prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Ciemne tło zostało zastosowane zarówno na głównym ekranie, jak i w ustawieniach aplikacji. Co więcej, uważam, że w ciemnym wydaniu aplikacja na Androidzie prezentuje się lepiej niż na iOS – nie jestem bowiem wielkim fanem efektu przezroczystości wybranych elementów. Dobrze to wygląda w jasnej wersji, ale do czarnej już niekoniecznie pasuje.

W celu ręcznego włączenia Dark Mode należy przejść do ustawień Apple Music. Następnie w sekcji Opcje ekranu wybieramy Motyw i klikamy na pozycję Ciemny.

Kolejną ważną nowością w Apple Music jest wdrożenie obsługi Chromecasta. Dzięki temu możliwe jest wygodne strumieniowanie muzyki na telewizory czy inteligentne głośniki Google. Obie przedstawione nowości powinny być już dostępne u wszystkich użytkowników, którzy posiadają ostatnią aktualizację Apple Music (wersja 3.0.0.).

Apple pamięta o innych platformach, ale…

Jak już wspomniałem we wstępie, firma z Cupertino ciągle rozwija aplikację Apple Music na Androida. Mimo tego, nie brakuje skarg użytkowników, którzy wskazują niższą sprawność i stabilność działania względem wersji na iOS.

Problem dotyczy także dostępu do Apple Music na Windowsie. Oprogramowanie iTunes jest ociężałe i z pewnością nie zapewnia jakości, której oczekujemy po Apple. Dobrze, że firma Tima Cooka w końcu rozpoczęła rozwój wersji przeglądarkowej, która na komputerze powinna zapewnić dość wygodny dostęp do biblioteki muzyki w Apple Music.

Polecamy również:

Spotify z masą usprawnień dla artystów i nowymi playlistami dla wszystkich

źródło: 9to5Google