spotify apple music yotube music
źródło: Tabletowo.pl

Tak, Apple pamięta o Androidzie. Można testować ciemny motyw w Apple Music

Jedną z największych zmian w iOS 13 jest wprowadzenie długo wyczekiwanego ciemnego motywu. Wdrożony zostanie on w całym systemie, jak i także we wszystkich aplikacjach Apple. Firma z Cupertino nie zamierza jednak ograniczać się wyłącznie do oprogramowanie dostępnego na własnej platformie.

Reklama

Apple zaczyna dbać o swoją usługę na Androidzie?

Aplikacja Apple Music w wydaniu na Androida nie jest tak dopracowana, jak jej wersja z iOS. Cóż, Apple zawsze priorytetowo traktowało swoje systemy operacyjne, co wyraźnie widać właśnie po jakości oprogramowania na Windows i Androida. Aplikacje wydawane na konkurencyjne platformy często działają gorzej, a także mają mniej funkcji.

Niebawem w tej kwestii może jednak nastąpić wyraźna poprawa. Tim Cook coraz mocniej stawia na usługi, które stają się jednym z głównych filarów finansowych Apple. W związku z tym, firma może zacząć wkładać więcej wysiłku w chociażby Apple Music na Androida, aby zachęcić większą grupę osób do przesiadki ze Spotify czy Tidala.

Większe nowości dla użytkowników Androida

Najwidoczniej osoby, które korzystają z Apple Music na Androidzie nie będą musiały długo czekać na nowości, które pojawią się w muzycznej aplikacji Apple wraz iOS 13. Na iPhonie zostanie bowiem wprowadzony ciemny motyw, a także funkcja tekstów na żywo.

(fot. Android Police)

Tak, wymienione przed chwilą dwie funkcje wdrażane są już na Androidzie. Obecnie w wersji testowej Apple Music, ale wkrótce powinny zadebiutować w finalnym wydaniu.

Po wejściu do ustawień Apple Music, a następnie wybraniu pozycji Motyw, pojawiają się trzy opcje – Jasny, Ciemny i tryb dostosowujący się do funkcji oszczędzania energii. Z kolei w przypadku drugiej nowości, podczas odtwarzania piosenki wystarczy kliknąć na ikonę dymka, aby wyświetlić tekst piosenki na żywo. W tym trybie bieżąca linijka tekstu jest podświetlana.

(fot. Android Police)

Nowość jest aktualnie wdrażana w beta wersji Apple Music. Oczywiście można się zapisać do testów aplikacji, ale należy mieć na uwadze, że może ona działać gorzej od stabilnego wydania.

Polecamy również:

Spotify chwali się liczbą użytkowników i popularnością podcastów

źródło: Android Police