(fot. Tabletowo.pl)

Apple Music wreszcie trafia do przeglądarki internetowej

Dostęp do Apple Music właśnie stał się znacznie wygodniejszy na urządzeniach, które nie posiadają na obudowie logo nadgryzionego jabłka. Apple w końcu zdecydowało się na udostępnienie swojej usługi w wydaniu na przeglądarki internetowe – na razie w testowej wersji beta.

Spotify ma jedną ważną przewagę nad Apple Music

Szwedzki produkt jest dostępny na szerszą gamę urządzeń, a ponadto od dawna posiada webowy odtwarzacz. Ze Spotify możemy wygodnie korzystać na MacBooku, iPhonie, smartfonie z Androidem, laptopie z Windowsem czy nawet na wybranych modelach telewizorów. Dla mnie, jak i pewnie dla wielu użytkowników, to znacząca zaleta – łatwo przenosić bibliotekę ulubionej muzyki.

Jasne, Apple Music znajdziemy poza rezerwatem Apple. Firma Tima Cooka udostępnia aplikację na Androida, a także oprogramowanie iTunes na Windowsa. Jednakże, oba programy względem swoich odpowiedników z iOS i macOS działają odczuwalnie gorzej. Co więcej, użytkownicy mniej popularnych systemów operacyjnych do dziś musieli zapomnieć o Apple Music. Z kolei Spotify ma apkę nawet na Linuksa, a ponadto dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej.

Apple Music od dziś w przeglądarce internetowej

Usługa Apple wciąż wspiera mniejszą gamę sprzętu niż Spotify, ale wreszcie pojawiła się w przeglądarce internetowej, co powinno szczególnie zadowolić użytkowników komputerów z Windowsem, Chrome OS i Linuksem.

Obecnie mamy do czynienia z wersją beta. Do testów może dołączyć każdy zainteresowany – wystarczy wejść na stronę beta.music.apple.com i zalogować się kontem Apple.

Wygląd Apple Music w przeglądarce internetowej.

Mimo iż webowy Apple Music pozostaje w fazie testów, to już teraz działa lepiej niż iTunes na Windows. Całość jest po prostu odczuwalnie lżejsza, co może przykładowo zachęcić osoby posiadające iPhone’a i komputer z systemem Microsoftu do przesiadki na usługę Apple.

Apple Music w przeglądarce internetowej dostępny jest nie tylko na komputerze – firma przygotowała również wersję skrojoną pod wyświetlacze smartfonów. Można więc korzystać z usługi na urządzeniach z Androidem, bez konieczności instalowania aplikacji z Google Play.

Obecnie wersja beta jest pozbawiona niektórych funkcji, w tym radia internetowego Beats 1, części oryginalnych treści wideo, a także inteligentnych playlist. Apple obiecuje jednak, że aplikacja internetowa będzie cały czas rozwijana i z czasem otrzyma nowe rozwiązania.

Polecamy także:

Apple Music jednak osiągnął sukces. Usługa ma już 60 mln subskrybentów

źródło: The Verge