Apple Music wreszcie trafia do przeglądarki internetowej
(fot. Tabletowo.pl)

Apple Music wreszcie trafia do przeglądarki internetowej

Dostęp do Apple Music właśnie stał się znacznie wygodniejszy na urządzeniach, które nie posiadają na obudowie logo nadgryzionego jabłka. Apple w końcu zdecydowało się na udostępnienie swojej usługi w wydaniu na przeglądarki internetowe – na razie w testowej wersji beta.

Spotify ma jedną ważną przewagę nad Apple Music

Szwedzki produkt jest dostępny na szerszą gamę urządzeń, a ponadto od dawna posiada webowy odtwarzacz. Ze Spotify możemy wygodnie korzystać na MacBooku, iPhonie, smartfonie z Androidem, laptopie z Windowsem czy nawet na wybranych modelach telewizorów. Dla mnie, jak i pewnie dla wielu użytkowników, to znacząca zaleta – łatwo przenosić bibliotekę ulubionej muzyki.

Jasne, Apple Music znajdziemy poza rezerwatem Apple. Firma Tima Cooka udostępnia aplikację na Androida, a także oprogramowanie iTunes na Windowsa. Jednakże, oba programy względem swoich odpowiedników z iOS i macOS działają odczuwalnie gorzej. Co więcej, użytkownicy mniej popularnych systemów operacyjnych do dziś musieli zapomnieć o Apple Music. Z kolei Spotify ma apkę nawet na Linuksa, a ponadto dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej.

Apple Music od dziś w przeglądarce internetowej

Usługa Apple wciąż wspiera mniejszą gamę sprzętu niż Spotify, ale wreszcie pojawiła się w przeglądarce internetowej, co powinno szczególnie zadowolić użytkowników komputerów z Windowsem, Chrome OS i Linuksem.

Obecnie mamy do czynienia z wersją beta. Do testów może dołączyć każdy zainteresowany – wystarczy wejść na stronę beta.music.apple.com i zalogować się kontem Apple.

Apple Music wreszcie trafia do przeglądarki internetowej
Wygląd Apple Music w przeglądarce internetowej.

Mimo iż webowy Apple Music pozostaje w fazie testów, to już teraz działa lepiej niż iTunes na Windows. Całość jest po prostu odczuwalnie lżejsza, co może przykładowo zachęcić osoby posiadające iPhone’a i komputer z systemem Microsoftu do przesiadki na usługę Apple.

Apple Music w przeglądarce internetowej dostępny jest nie tylko na komputerze – firma przygotowała również wersję skrojoną pod wyświetlacze smartfonów. Można więc korzystać z usługi na urządzeniach z Androidem, bez konieczności instalowania aplikacji z Google Play.

Obecnie wersja beta jest pozbawiona niektórych funkcji, w tym radia internetowego Beats 1, części oryginalnych treści wideo, a także inteligentnych playlist. Apple obiecuje jednak, że aplikacja internetowa będzie cały czas rozwijana i z czasem otrzyma nowe rozwiązania.

Polecamy także:

Apple Music jednak osiągnął sukces. Usługa ma już 60 mln subskrybentów

źródło: The Verge