(fot. pexels.com)

Apple Glass i AirTags w tym roku? To możliwy scenariusz

Według nowego przecieku, firma Tima Cooka ma w tym roku wdrożyć urządzenie rozszerzonej rzeczywistości. Niewykluczone, że będą to wyczekiwane okulary Apple Glass.

Okulary Apple Glass coraz bliżej

W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z wysypem nieoficjalnych informacji o Apple Glass, czyli okularach rozszerzonej rzeczywistości. Dowiedzieliśmy się m.in. o interesującym patencie mającym podnieść poziom prywatności użytkowników iUrządzeń, wersji wzorowanej na okularach Steve’a Jobsa czy cenie wynoszącej około 500 dolarów.

Oczywiście powyższe rewelacje należy traktować z dystansem. W końcu, firma nie potwierdziła jakichkolwiek informacji o prowadzeniu prac nad Apple Glass. Z drugiej strony, pojawiające się plotki, często pochodzące od źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne, sugerują, że Apple może faktycznie wkrótce wprowadzić nowe urządzenie rozszerzonej rzeczywistości.

Urządzenie AR podobno już w tym roku

Jak informuje serwis MacRumors, powołując się na raport analityka Ming-Chi Kuo, który ma już spore doświadczenie w ujawnianiu planów zespołu Tima Cooka, w tym roku zadebiutuje nowe urządzenie AR z logo nadgryzionego jabłka. Analityk nie zdradził, z jakim dokładnie sprzętem będziemy mieli do czynienia, ale spekuluje się, że będą to właśnie Apple Glass.

Tym razem nie poznaliśmy żadnych szczegółów, czy to związanych z oferowanymi funkcjami, wyglądem czy prawdopodobną ceną. Możliwe więc, że urządzenie jest jeszcze na wczesnym etapie prac. Jeśli faktycznie tak jest, to nie nastawiałbym się na premierę w tym roku. Oczywiście niewykluczone, że Apple nas zaskoczy i jednak pokaże Apple Glass przed końcem 2021.

Pozostałe premiery Apple

Ming-Chi Kuo wspomniał również o lokalizatorach Apple AirTags, które również mają zadebiutować w tym roku. Tutaj jak najbardziej możemy mówić o wysoce prawdopodobnym scenariuszu. Tym bardziej, że AirTags odkryto już nawet w kodzie aplikacji Find My, domyślnie zainstalowanej na każdym iPhonie i iPadzie.

Aplikacja Find My (fot. MacRumors)

Na podstawie poprzednich informacji ujawnionych przez analityka, w tym roku możemy spodziewać się także premiery zauważalnie odświeżonych MacBooków z ekranami mini LED oraz iPadów również wyposażonych w nowe wyświetlacze. Oczywiście nie zabraknie iPhone’ów 13, zegarków Apple Watch series 7 i nowych słuchawek AirPods.