(fot. pexels.com)

Apple Glass i AirTags w tym roku? To możliwy scenariusz

Według nowego przecieku, firma Tima Cooka ma w tym roku wdrożyć urządzenie rozszerzonej rzeczywistości. Niewykluczone, że będą to wyczekiwane okulary Apple Glass.

Reklama

Okulary Apple Glass coraz bliżej

W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z wysypem nieoficjalnych informacji o Apple Glass, czyli okularach rozszerzonej rzeczywistości. Dowiedzieliśmy się m.in. o interesującym patencie mającym podnieść poziom prywatności użytkowników iUrządzeń, wersji wzorowanej na okularach Steve’a Jobsa czy cenie wynoszącej około 500 dolarów.

Oczywiście powyższe rewelacje należy traktować z dystansem. W końcu, firma nie potwierdziła jakichkolwiek informacji o prowadzeniu prac nad Apple Glass. Z drugiej strony, pojawiające się plotki, często pochodzące od źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne, sugerują, że Apple może faktycznie wkrótce wprowadzić nowe urządzenie rozszerzonej rzeczywistości.

Urządzenie AR podobno już w tym roku

Jak informuje serwis MacRumors, powołując się na raport analityka Ming-Chi Kuo, który ma już spore doświadczenie w ujawnianiu planów zespołu Tima Cooka, w tym roku zadebiutuje nowe urządzenie AR z logo nadgryzionego jabłka. Analityk nie zdradził, z jakim dokładnie sprzętem będziemy mieli do czynienia, ale spekuluje się, że będą to właśnie Apple Glass.

Tym razem nie poznaliśmy żadnych szczegółów, czy to związanych z oferowanymi funkcjami, wyglądem czy prawdopodobną ceną. Możliwe więc, że urządzenie jest jeszcze na wczesnym etapie prac. Jeśli faktycznie tak jest, to nie nastawiałbym się na premierę w tym roku. Oczywiście niewykluczone, że Apple nas zaskoczy i jednak pokaże Apple Glass przed końcem 2021.

Pozostałe premiery Apple

Ming-Chi Kuo wspomniał również o lokalizatorach Apple AirTags, które również mają zadebiutować w tym roku. Tutaj jak najbardziej możemy mówić o wysoce prawdopodobnym scenariuszu. Tym bardziej, że AirTags odkryto już nawet w kodzie aplikacji Find My, domyślnie zainstalowanej na każdym iPhonie i iPadzie.

Aplikacja Find My (fot. MacRumors)

Na podstawie poprzednich informacji ujawnionych przez analityka, w tym roku możemy spodziewać się także premiery zauważalnie odświeżonych MacBooków z ekranami mini LED oraz iPadów również wyposażonych w nowe wyświetlacze. Oczywiście nie zabraknie iPhone’ów 13, zegarków Apple Watch series 7 i nowych słuchawek AirPods.

  1. Najbardziej ciekawi mnie to, czy pojawi się 13 mini. Aktualna generacja nie sprzedaje się najlepiej, jednak dostępność na rynku „flagowca” (używam cudzysłowie, bo mimo wszystko to taki trochę kastrat w porównaniu z wersjami Pro) w rozsądnych rozmiarach to super sprawa, nawet jeśli nie ma się zamiaru tego kupić.
    A tak poza tym, to może skuszę się na 13 pro. Co prawda, mój aktualny ajfon daje jeszcze sobie radę i pewnie nie padnie w ciągu najbliższych 2-3 lat, ale kusi mnie dwunastkowy design i namiastka nocnych fotek, które da się skrobnąć. Jest co prawda trochę rzeczy do poprawy, ale jednak ma to swój klimat rodem z iPhone’a 4.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama