Ciekawy pomysł: specjalna wersja Apple Glass, wzorowana na okularach Steve’a Jobsa

Okrągłe okulary były jednym ze znaków rozpoznawczych Steve’a Jobsa. Zaczął nosić „lenonki” w 1998 roku. Pojawiły się pierwsze plotki mówiące o tym, że jedna z wersji Apple Glass zyska właśnie taki kształt.

Apple Glass w 2021, 2022, 2023…

Okulary rzeczywistości rozszerzonej to ostatnio dość lotny temat, ze względu na to, że pojawiło się kilka przecieków dotyczących zarówno spodziewanej daty ich premiery, a nawet kształtu i ceny. Najbardziej pozytywne prognozy wspominają o zapowiedzi urządzenia jeszcze tej jesieni i wprowadzeniu go do sprzedaży pod koniec 2021 roku. Inne źródła nie są tak optymistyczne i choć potwierdzają, że Apple pracuje nad okularami AR, to wskazują, że wielka premiera nie odbędzie się ani w tym roku, ani w przyszłym.

Jon Prosser z serwisu Front Page Tech jest zdania, że by kupić Apple Glass nie trzeba będzie oddawać nerki, ponieważ cena wyjściowa gadżetu to 500 dolarów. Trudno w to uwierzyć, mając w pamięci, jak niedorzecznie wysoko gigant z Cupertino potrafi wyceniać niektóre swoje gadżety.

Apple upadło na głowę! Kółka do Maca Pro kosztują tyle, ile dobrej klasy komputer

Apple Glass Steve Jobs Heritage Edition

Oczywiście na tym etapie tak naprawdę wiemy żenująco mało o Apple Glass. Nieliczne doniesienia potrafią się nawzajem wykluczać i trudno zweryfikować ich prawdziwość. I choć traktuję je ze sporym dystansem, spodobał mi się pomysł, podobno realizowany w Apple, dotyczący ogłoszenia razem z Apple Glass ich wersji Steve Jobs Heritage Edition. 

Miałyby one zyskać kształt okrągłych „lenonek” noszonych przez Steve’a Jobsa i zostać opatrzone horrendalną ceną 10 000 dolarów.

Zdaniem komentatorów, doniesienia te nie mają żadnego potwierdzenia i są stworzone na potrzeby wywołania sztucznego zamieszania. Mało prawdopodobne, by firma, który ma ogromny szacunek dla zmarłego Steve’a Jobsa zdobyłaby się na użycie jego nazwiska w nazwie jednego z produktów. Abstrahując od tego, jak bardzo nieprawdopodobne się to wydaje, sama wizja zaawansowanych okularów AR w takiej formie, jest bardzo interesująca. Trochę szkoda, że trzeba ją włożyć między bajki.

24 stycznia – tego dnia Steve Jobs zmienił przemysł komputerowy. Na zawsze

źródło: cultofmac przez Phone Arena
zdjęcie główne: segagman