Samsung Galaxy M21 fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl
Samsung Galaxy M21 fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl

Zgubionego/skradzionego Samsunga znajdziemy nawet, kiedy będzie offline

Samsung wprowadza nowe udogodnienie dla posiadaczy jego sprzętu. Aplikacja Find My Mobile pozwoli odnaleźć smart-telefon, smartwatch czy słuchawki, nawet gdy nie ma on połączenia z WiFi lub siecią komórkową.

Reklama

Samsung Find My Mobile z nową funkcją

Aplikacja Samsung Find My Mobile oferuje szereg przydatnych dla użytkownika funkcji. Poza rzeczą oczywistą, czyli lokalizowaniem zagubionego urządzenia, umożliwia ona np. zablokowanie ekranu czy płatności na urządzeniu, utworzenie kopii zapasowej zgromadzonych danych, a także odblokowanie sprzętu w przypadku zapomnienia kodu blokady ekranu (zabezpieczeń biometrycznych). Teraz będziemy mieli możliwość skorzystania z kolejnego udogodnienia.

Jak poinformował na swoim profilu na Twitterze Max Weinbach, Samsung wprowadził nową funkcję do aplikacji Find My Mobile. Pozwoli ona odnaleźć sprzęt południowokoreańskiego producenta, nawet kiedy ten będzie w trybie offline.

W odnalezieniu urządzenia pomogą inni użytkownicy

Funkcja ta będzie dostępna do włączenia w ustawieniach aplikacji. Na screenach widzimy także, że smartfon sam podpowiada aktywację takiego udogodnienia.

Jak to będzie dokładnie działać? Otóż w momencie zgubienia/kradzieży urządzenia Samsung Galaxy (funkcja ta dotyczy także zegarków oraz słuchawek), które nie będzie podłączone do WiFi bądź sieci komórkowej, inna osoba posiadająca sprzęt z tej serii otrzyma powiadomienie, jeśli utracone urządzenie znajdzie się w jej pobliżu. Pozwoli to zlokalizować sprzęt na podstawie danych zbieranych od innych użytkowników.

Działa to także w drugą stronę. Jeśli ktoś zacznie szukać swojego urządzenia, a będzie ono w pobliżu naszego Galaxy, otrzymamy o tym stosowne powiadomienie. Oczywiście omawiane sytuacje tyczą się smartfona, który w danym momencie znajduje się w trybie offline.

Samsung goni Apple

Firma z Cupertino wprowadziła podobną funkcjonalność razem z aktualizacją systemu do iOS 13. Działa ona w nieco inny sposób, ponieważ wykorzystuje moduł Bluetooth do zlokalizowania urządzenia. Jest ona aktywna tak długo, jak iPhone jest zasilany na baterii. Tym samym firma z siedzibą w Seulu dogania Apple, jeśli chodzi o aplikację do odnajdywania zaginionych urządzeń.

Polecamy również: