Aplikacja Find My Device pozwoli znaleźć zagubione słuchawki Pixel Buds 2

Właściciele 2. generacji słuchawek bezprzewodowych Pixel Buds już nie muszą martwić się o swój sprzęt. Aplikacja Google Find My Device pozwoli im na znalezienie zagubionego case’a ze sprzętem.

Reklama

Google Find My Device obsługuje Pixel Buds 2

Google postanowiło dodać obsługę słuchawek Pixel Buds 2 w aplikacji Find My Device, co zaczęli zauważać użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Dopóki jest się zalogowanym, można zobaczyć, w jakim położeniu znajdują się obecnie słuchawki. Powiadomienie ma formę pinezki na mapie, a także informacji o tym, gdzie, o której i z jakim urządzeniem ostatnio były podłączone Google Pixel Buds 2.

Aplikacja Find my Device pozwoli znaleźć zagubione słuchawki Pixel Buds 2 -1
Powiadomienie wskazuje lokalizację i ostatnie łączenie Pixel Buds 2 (fot. 9to5google)

W czerwcu dostrzeżona została informacja o tym, że aplikacja Find My Device ma wspierać także słuchawki giganta z Mountain View, jednak próba wyszukania informacji o obecnym położeniu słuchawek nie przynosiła rezultatów. Zmieniło się to teraz, dzięki czemu osoby posiadające Google Pixel Buds 2 mogą sprawdzić, gdzie znajduje się ich urządzenie.

Informacje świetne, ale nie dla Polaków

Niestety, Google wciąż daje pstryczka w nos Polakom i nie wprowadza swoich słuchawek na polski rynek, a od ich premiery minęło już ponad pół roku. Perspektyw na to nie widać, a szkoda, bo Google Pixel Buds 2 to naprawdę ciekawe urządzenie i etui z „pchełkami” na pewno zagościłoby w kieszeni niejednego Polaka.

Natomiast samo narzędzie Google Find My Device możemy wykorzystać w Polsce do odnalezienia naszego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android. Możemy więc kontrolować, gdzie znajduje się nasz smartfon, tablet czy smartwatch.

Dodatkowo, w przypadku kradzieży sprzętu, można z poziomu aplikacji zablokować do niego dostęp oraz wymazać wszystkie dane z jego pamięci. Na pewno warto mieć ją zainstalowaną i uruchomioną na swoim smartfonie.

Polecamy również: