Samsung Galaxy M51 ma mieć ogromną, powtarzam: ogromną baterię. Będzie co nosić!

Samsung po ostatnich premierach nie spoczywa na laurach i przygotowuje się do wypuszczenia na rynek kolejnego modelu. Tym razem będzie to Samsung Galaxy M51, który został dostrzeżony w bazach jednostek certyfikujących.

Reklama

Samsung Galaxy M51 ma zawstydzić konkurencję baterią

Sprzedaż modelu oznaczonego numerem SM-M515F ma wystartować w Indiach w następnym miesiącu, ale już teraz w sieci pojawia się wiele informacji dot. kolejnego smartfona z serii Galaxy M. Tym razem otrzymujemy nowe dane na temat wykorzystanego procesora oraz pojemności baterii.

Sercem Samsunga Galaxy M51 będzie Qualcomm Snapdragon 730G sparowany z 8 GB pamięci operacyjnej. Ponadto smartfon ma mieć preinstalowaną najnowszą wersję systemu, czyli Android 10.

Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51 na renderach (fot. OnLeaks x Pigtou)

Prawdziwym kilerem w nowym smartfonie z serii Galaxy M ma jednak być bateria, do czego zresztą przyzwyczaiły nas modele z tej linii od południowokoreańskiego producenta.

Tym razem będzie ona jednak miała naprawdę monstrualną pojemność, bo aż… 7000 mAh! Jest to wartość o 1000 mAh większa niż w przypadku poprzedników, modeli Galaxy M21 oraz Galaxy M31s. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie i na pewno zachęci osoby, które szukają smarfona głównie z pojemną baterią.

Jeśli natomiast chodzi o jej ładowanie, to według bazy danych FCC ma być obsługiwana taka sama technologia, jak w modelu Samsung Galaxy M31s. Do zestawu dołączony zostanie zasilacz o mocy 25 W z kablem USB-C.

Oczywistym jest, że tak potężna bateria musi swoje ważyć. Już poprzednik Galaxy M51 ważył ponad 200 gramów, a w tym przypadku ta wartość może jeszcze bardziej ulec zwiększeniu. Warto mieć to na uwadze przed zakupem.

Co jeszcze wiemy o Samsungu Galaxy M51?

Poza wspomnianymi wcześniej podzespołami oraz baterią, Samsung Galaxy M51 zaoferuje również poczwórny aparat na tyle. Główny sensor ma mieć rozdzielczość 64 Mpix (Samsung ISOCELL) i będzie sparowany z 12 Mpix obiektywem ultraszerokokątnym, obiektywem makro oraz sensorem DoF do wykrywania głębi obrazu.

Tradycyjnie już dla Samsunga, jako wyświetlacz posłuży matryca AMOLED, jednak nie wiemy, jaki dokładnie będzie to rodzaj. Ekran ma mieć przekątną 6,67 cala i rozdzielczość Full HD+ (2160×1080 pikseli).

Oczywiście nie zabraknie również Bluetooth 5.0, NFC do płatności zbliżeniowych, wspomnianego już wcześniej złącza USB typu C, a także czytnika linii papilarnych, zintegrowanego z wyświetlaczem. Ciekawym doniesieniem jest też obecność złącza słuchawkowego jack 3.5 mm, co może stanowić ważną informację dla osób posiadających słuchawki przewodowe.

Samsung Galaxy M51 okaże się większym sukcesem niż poprzednicy?

Na pewno urządzenie zapowiada się bardzo ciekawie i można powiedzieć, że jest raczej skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Potężna bateria z pewnością zachęci wiele osób do jego zakupu. Pozostaje kwestia jego wyceny, a – jak wiadomo – jego poprzednik, Samsung Galaxy M31s, miał z tym lekki problem (przynajmniej w Polsce). Jeśli Samsung odpowiednio podejdzie do tego tematu, możemy mieć kolejny świetny, średniopółkowy smartfon.