InPost

Nowe aplikacje dostępne dla smartfonów Huawei bez usług Google – jest InPost Mobile!

Do sklepu AppGallery, na którego używanie w pewnym sensie skazani są użytkownicy smartfonów Huawei, pozbawionych dostępu do sklepu Google Play, dołączają kolejne aplikacje. Wśród nich znalazła się bardzo przydatna apka InPost Mobile, która wreszcie działa, jak trzeba.

InPost Mobile w App Gallery

Do tej pory aplikację InPostu można było odpalić na smartfonach Huawei i Honor pozbawionych sklepu Google Play, ale próba jej używania zwracała każdorazowo taki błąd:

Foto pochodzi z recenzji Huawei Mate 40 Pro

Teraz InPost Mobile integrowane jest z Huawei Mobile Services, co oznacza tyle, że aplikacja będzie bezproblemowo współpracować ze smartfonami bez obsługi GMS. Chodzi więc o modele z serii:

  • Huawei Mate 40,
  • Huawei P40,
  • Huawei Y,

oraz modele Mate 30 Pro, Mate Xs oraz P Smart 2021.

Co ważne, użytkownikom tych urządzeń umożliwiono korzystanie z wszystkich nowych funkcji aplikacji InPost Mobile, a więc będzie można swobodnie otwierać skrytki Paczkomatów zdalnie, wyszukiwać Paczkomaty na mapie czy (uwaga, hit!) nadawać przesyłki bez konieczności drukowania i naklejania etykiet.

Oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby ktoś podejmował decyzję na temat zakupu smartfona na podstawie tego czy i jak działa na nim aplikacja InPostu, ale przynajmniej posiadacze urządzeń Huawei bez Google Mobile Services będą mogli swobodnie odebrać sobie przesyłkę z automatu paczkowego. InPost Mobile pobierzecie ze sklepu App Gallery.

Bankowość na smartfonach Huawei

Coraz więcej banków ogłasza dostępność swojej aplikacji w sklepie AppGallery. Dziś przekazano, że dołączają do nich apki Getin Mobile i Noble Mobile. Jak na razie, korzystać z nich można tylko na smartfonach z GMS. Docelowo jednak mają zostać kompletnie zintegrowane z Huawei Mobile Services.

Aplikacji będzie można zatem używać na smartfonach z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefonach z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfonach z serii Mate 30, a także na składanym Mate Xs. Do tego należy doliczyć także tablety MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.