Android 7.0 Nougat (beta) do pobrania na Huawei P9! | Tabletowo.pl

Android 7.0 Nougat (beta) do pobrania na Huawei P9!

Dołącz do dyskusji 0

Najnowsza odsłona Androida, ukryta pod nazwą Nougat, do tej pory dostępna była w wersji beta tylko na urządzeniach z serii Nexus oraz Xperii Z3. Sporym zaskoczeniem jest więc dla nas informacja, że użytkownicy Huawei P9 mogą pobrać wersję testową tego systemu na swojego smartfona!

Na stronie xda-developers pojawiła się mocno zaskakująca informacja, iż zostały udostępnione pliki z aktualizacją do Androida 7.0 Nougat dla Huawei P9 (build: EMUI-EVA-C900B040SP11-log). System jest wzbogacony o najnowszą nakładkę producenta – EMUI 5.0, co jest dodatkową niespodzianką.

Co pojawiło się nowego? Przede wszystkim wprowadzono tryb wielu użytkowników, polepszono i usprawniono gesty, a poza tym zoptymalizowano kilka aplikacji, takich jak Aparat, Menadżer telefonu, czy Pogoda.

Pojawiła się też informacja, że zwiększono prędkość przesyłu danych przy roamingu międzynarodowym, skrócono czas potrzebny na ponowne zarejestrowanie się do sieci, a także zoptymalizowano narzędzia do zarządzania pracą baterii.

Aby zainstalować Androida 7.0 Nougat na Huawei P9 należy pobrać pliki na tej stronie, a następnie umieścić je na karcie pamięci i przejść do specjalnego trybu, umożliwiającego wykonanie aktualizacji, poprzez jednoczesne przytrzymanie klawiszy głośności i zasilania podczas uruchamiania smartfona. W tryb ten można też przejść bezpośrednio z aplikacji telefonu – wystarczy na klawiaturze wybrać kombinację *#2846579#*#*.

Warto pamiętać, że jest to wersja beta systemu, więc niektóre funkcje mogą nie działać. Dodatkowo podczas aktualizacji można przypadkowo uszkodzić telefon, więc wszystko robicie na własne ryzyko.

Poniżej film z pokazanymi zmianami po aktualizacji

Źródło: xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona