Wiko VIEW

Już dzisiaj dowiemy się, jak Google nazwało Androida N! (aktualizacja: już wiemy)

Nutella? Nougat? Czy może Neyyappam? W każdym razie na pewno nie New York Cheesecake. Już dzisiaj dowiemy się, jak Google nazwało kolejną wersję Androida.

Każde wydanie Zielonego Robocika zapożycza swoją nazwę od jakiejś słodkości. Był już m.in. piernik (2.3), kanapka lodowa (4.0), żelek (4.1-4.3) czy lizak (5.0-5.1). Obecnie najnowsze (6.0) to marshmallow, czyli pianka. Zgodnie z tradycją kolejne powinno zaczerpnąć nazwę od przysmaku na literę n. Już dzisiaj Google ma zdradzić, gdzie znaleziono inspirację:

Na filmie nie pojawia się najpowszechniej obstawiana Nutella, ale za to wymieniono gałkę muszkatołową, neyyappam, o które walczyli Hindusi, nektarynkę, noodle, nachos oraz lody neapolitańskie. Google na pewno sobie z nas troszkę żartuje, ponieważ nie wszystko ww. jest słodkością. Jest to najpewniej nawiązanie do ankiety, którą przeprowadzano i do której każdy mógł zgłosić swój pomysł. Warunek był jeden: musiał rozpoczynać się na literkę n i wcale nie musiał być deserem.

Za kilka godzin wszystko stanie się już jasne. Co obstawiacie?

Aktualizacja:

Google nie trzymało nas długo w niepewności i po niecałej godzinie od poinformowania, że dzisiaj ujawniona zostanie nazwa Androida N, podało ją do publicznej wiadomości:

Źródło: @Android

Komentarze

 • Kkkkkkkkkkkk

  Słabe.

 • GSoil

  Wiedziałem.

 • 克木匠

  Wiedziałem :D

 • I†achi

  Lepsza była Nutella…. biedaki :D

  • orzeszek

   Haha. Z nutellą jest tak z tym powiedzeniem “Miliony much nie może się mylić. Ludzie jedzcie gó…!” :P Google dobrze sobie zdaje sprawę ze składu tego “słodyczu”. Najdroższa margaryna z cukrem na rynku :D Firma nawet nie brała pod uwagę takiej nazwy bo nie próbowała rozmawiać z ferrero. Biedakiem jesteś Ty bo swój entuzjazm mógł byś lepiej wykorzystać niż ślepe podążanie za reklamami wpychającymi najobrzydliwsze produkty udające jedzenie :P
   Google nie chce żeby ich produkt był kojarzony z rzeczą która jest związana z przekrętami..

   • I†achi

    Znalazł się adwokat. Najlepiej z Twego punktu widzenia byłoby gdyby Android nosił nazwę ” Nuts” – przecież są baaaardzoooo zdrowe, right ? A dupa. Mówimy o marketingu i rozpoznawalności marki. Z tego względu, nawet jeśli Nutella byłaby zrobiona z gówna – to byłaby łatwiejsza do zapamiętania niż Android “Nougat”. A co do licencji… mogły zyskać obie spółki. Ale tak się nie stało, i nigdy już nie stanie. Więc nie ma sensu dyskusja którą ja ograniczyłem do jednego zdania powyżej… i sayonara.

    • orzeszek

     Przeczytaj ostatnie zdanie które napisałem w komentarzu. Fererro miało sprawę karną związaną z oszustwem. W naszym kraju było głośno jedynie o przepychankach z UE i wpychaniu tego syfu najmłodszym. Na zachodzie jednak są dobrze znane inne nielegalne wyczyny tej firmy. Wiesz naprawdę mam gdzieś to że to sama margaryna z sacharozą, ze śladami orzechów, barwę zawdzięczającą nie kakao ale karmelowi. To jest dla mnie mniej istotne. Istotne jest to co napisałem w ostatnim zdaniu poprzedniego mojego komentarza. I tutaj jest kwestia marketingowa a nie w tym że większość ludzkości ma wyprane mózgi przez działalność marketingową i literę N kojarzy z najbardziej agresywną reklamą :P

     • Naturalna Nutella

      Nie chce się wtrącać, ale agresywne to są te twoje dwie wypowiedzi.

     • orzeszek

      Mylisz asertywność z agresją :-s

     • Co za bzdury, Nutella jest barwiona kakao – karmel ma inny kolor. Kakao suche jest zresztą tanie, to masa kakaowa jest droga – ale tej wiadomo, w Nutelli nie ma. Oczywiście jest to olej z kakaem, dużą ilością cukru i garstką orzechów – ale czy ktoś oczekiwał czegoś innego?

      A jak ktoś chce zdrowiej, to są kremy orzechowe z prawie samych orzechów, niestety piekielnie drogie.

     • sok100%

      Z tego co pamiętam firma miała problemy w wielu krajach właśnie o ten karmel amoniaklalny. Nawet nie informowali o nim na opakowaniu. Dodają go żeby wsypać mniej kakao.To że nie piszą nie znaczy że nie dodają. Żona pracuje w sanepidzie i kiedyś sobie jej koleżanka sprawdziła (oczywiście nieoficjalnie). Polski zawiera karmel niemiecki już nie. Zobaczcie opakowanie tego kremu z zachodnich krajów. Tam już nie mogą pisać tylko olej roślinny tak jak to robią w Polsce. Na zachodzie mogą wiedzieć że to zawiera 40% oleju palmowego. Najtańszy, najbardziej niezdrowy tłuszcz na ziemi. W wielu krajach niedopuszczony do spożycia. Jeszcze kilkanaście lat temu można go było wykorzystywać wyłącznie w przemyśle kosmetycznym…

 • Pablo74

  Kiedy nowe Nexus-y ?

 • Zdzisław Dyrman

  Naleśnik bardziej by pasował (taki z dżemikiem).

 • Dariusz Adamczyk

  Nazwa jest ok, stawiałem na nią. Mam nadzieję, że Cie dostanę :)

 • Barilla

  Cóż, jak pisał Terry Pratchett – “Nawet z nugatem można osiągnąć moment całkowitej perfekcji.” ;)

 • abc def

  Ciekawe czy będzie Oreo?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona