EMUI 5.0 będzie jeszcze bardziej kolorowe, ale niektórym może kojarzyć się z MIUI Xiaomi

Większość producentów przykrywa Androida swoją autorską nakładką. Pozwala to nie tylko wyróżnić się na tle konkurencji, ale przede wszystkim daje możliwość zaoferowania użytkownikom wielu dodatkowych funkcji, których nie ma w czystej wersji oprogramowania. Huawei nie jest wyjątkiem. Wkrótce jednak jego EMUI może przejść sporą metamorfozę.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy o tym słyszymy. Niedawno obiło nam się o uszy, że najnowsza odsłona EMUI ma być dużo prostsza w obsłudze i bliższa czystemu Androidowi. Ma przez to o wiele mniej przypominać iOS, z którego czerpie całymi garściami – nie sposób tego nie zauważyć, nawet bez specjalnego zagłębiania się w interfejs. Aby to osiągnąć zatrudniono nawet Abigail Brody, która pracowała dla Apple, a więc zna iOS na wylot.

Najnowsza odsłona EMUI ma zostać oznaczona numerkiem 5.0, co oznacza, że powinniśmy spodziewać się sporych zmian. Dużo większych niż EMUI 4.1, które względem EMUI 3.1 różni się tak naprawdę tylko detalami. EMUI 5.0 ma być dużo bardziej kolorowe oraz ma pozwalać na jeszcze większą personalizację. Ciekawe tylko, czy nie wpłynie to na prostotę obsługi, ponieważ jest niemałą sztuką połączyć te dwie kwestie.

Patrząc na powyższe grafiki, którymi podzielił się znany leakster @KJuma, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać EMUI 5.0. Nie trzeba mieć jednak bardzo wprawnego oka, aby zauważyć duże podobieństwo do innej nakładki, a mianowicie MIUI Xiaomi. Czyżby więc Huawei miał zamiar przestać kopiować jednego konkurenta i zacząć inspirować się innym?

Dowiemy się tego na jesień, kiedy EMUI 5.0 ma zostać oficjalnie zaprezentowane.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  Taka duża marka… i serio ?

 • cukru

  Najpierw nowy Honor, który wygląda prawie kropka w kropkę jak MiMax (http://www.tabletowo.pl/2016/07/03/honor-szykuje-smartfon-z-66-calowym-wyswietlaczem-qhd-zainteresowani/), to teraz czas na nakładkę. Zresztą już teraz parę elementów z EMUI bardzo przypomina te z MIUI.

 • Wściekły Prosiak

  Po pierwsze, z tych “screenów” kompletnie nic nie wynika. Ot, ikonki na kolorowym tle. Po drugie, bo kolorowe tło to od razu MIUI? Ciekawe. Po trzecie, i tak pewnie wyjdzie tylko na nowych Huaweiach, stare zostaną gdzie są, więc co mi za różnica?

 • cyc997

  jako długoletni użytkownik miui porównywałem już nie raz te dwie nakładki i juz wcześniej widziałem bardzo duże podobieństwo. Nie oszukujmy się ale miui to jedna z najlepszych nakładek i chińscy producenci kopiują ją na potęgę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona