Ważne

Sony udostępnia Android N Developer Preview dla Xperii Z3

Na początku kwietnia na stronie Google, poświęconej najnowszemu wydaniu Androida, pojawiła się wskazówka, że Androida N będą mogli testować nie tylko właściciele Nexusów. Tak też się stało, bowiem od teraz mogą to zrobić również użytkownicy Xperii Z3*.

Jest jednak pewne ograniczenie. „Kompatybilne” są wyłącznie modele o oznaczeniach kodowych D6603 oraz D6653. Proces flashowania Androida N rozpoczyna się od podłączenia smartfona do komputera przez kabel USB. Xperia Companion (do pobrania stąd) powinien wówczas otworzyć się automatycznie. Wymagana jest wersja 1.1.24 lub późniejsza. Następnie należy przytrzymać klawisz ALT na klawiaturze oraz kliknąć na Software repair na ekranie i postępować według podanych wytycznych. Później zostaniecie poproszeni o odłączenie i wyłączenie urządzenia, aby po chwili ponownie je podłączyć, przytrzymując jednocześnie przycisk do regulacji głośności (w dół) – wówczas rozpocznie się proces flashowania nowego systemu.

Aby zgłosić swój feedback oraz ewentualne problemy, należy udać się na stronę temu poświęconą lub/i dołączyć do grupy Android Dev – N Preview na Google+ (publiczna).

Nie wiadomo, dlaczego Sony zdecydowało, że to właśnie posiadacze Xperii Z3 otrzymają możliwość testowania Androida N. Warto przy okazji przypomnieć, że niedawno Google udostępniło pierwszą betę Android N Developer preview, w której dodano m.in. możliwość zamykania wszystkich procesów w tle, nowy wygląd podglądu folderów czy skróty do aplikacji zewnętrznych producentów.

*Należy pamiętać, że udostępniany jest „czysty” Android, pozbawiony autorskiej nakładki Sony

Źródło: Sony

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona