(fot. Lexus)

W końcu! Android Auto pojawi się w samochodach Lexusa

Mamy 2019 rok, od nowoczesnych samochodów wymagamy rozbudowanej współpracy ze smartfonem, a wciąż niektórzy producenci unikają Android Auto i Apple CarPlay. Dotyczy to chociażby Toyoty, która z widocznym oporem wprowadza oba rozwiązania do swoich samochodów, a także do droższych modeli, wydawanych pod marką Lexus.

Android Auto w japońskim segmencie premium

Jeśli wziąć pod uwagę zainteresowanie tematami Android Auto i Apple CarPlay w internecie, to oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością. W związku z tym, trochę zaskakujące, że jeden z największych producentów samochodów przed dłuższy czas stawiał wyłącznie na autorskie oprogramowanie w swoich samochodach.

Na szczęście, podejście Toyoty zaczyna się zmieniać. W lutym japoński producent ogłosił, że wprowadzi Android Auto w swoich pojazdach. Natomiast teraz okazuje się, że oprogramowanie Google pojawi się również w wybranych modelach Lexusa.

Nowy wygląd Android Auto – pokazujemy, jak włączyć w ustawieniach aplikacji

Lexus potwierdził, że Android Auto będzie obsługiwany w modelach RX, RC i UX od 2020 roku. Z kolei w wybranych wersjach ES i NX wsparcie wprowadzone zostanie już w październiku 2019 roku.

Niestety, początkowo nie pojawi się opcja bezprzewodowego połączenia. Wymagany będzie bowiem kabel USB.

Lexus nie jest wyjątkiem

Nie tylko Lexus wzbrania się od Android Auto. Oprogramowanie dla kierowców nie jest dostępne chociażby w samochodach BMW. Trudno zrozumieć podejście niemieckiego producenta, tym bardziej, że to właśnie Bawarczycy byli jednymi z pierwszych, którzy zapewnili Apple CarPlay. Co więcej, BMW chętnie wprowadza kolejne nowe funkcje związane z CarPlay, jak chociażby łączność bezprzewodową.

Z kolei główna konkurencja, jak Audi, Mercedes czy Volvo, oferuje już obsługę zarówno Android Auto, jak i Apple CarPlay. Miejmy nadzieję, że BMW wreszcie w pełni dołączy do tego grona. Tym bardziej, że oba rozwiązania znajdziemy już w większości samochodów dostępnych na rynku, w tym także w tych znacznie tańszych od BMW.

Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, ale…

Nadal nie doczekaliśmy się oficjalnego debiutu Android Auto w naszym kraju. Można jednak poradzić sobie samemu, omijając sklep Google Play. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym krok po kroku, wyjaśniamy jak zainstalować i rozpocząć przygodę z Android Auto.

Polecamy również:

Nowe Volvo S60. Dotykowy ekran w samochodzie – czy to w ogóle się sprawdza?

źródło: Android Police, Lexus