Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto otrzymał kolejną nawigację. Można już korzystać z TomTom GO

Powoli do listy zewnętrznych nawigacji dostępnych na Android Auto dołączają kolejne pozycje. Z nowej możliwości udostępnionej przez Google właśnie zdecydowali się skorzystać twórcy TomTom GO.

Długo musieliśmy czekać na tak podstawową funkcjonalność

W kwestiii wsparcia dla nawigacji firm trzecich w lepszej pozycji byli użytkownicy Apple CarPlay. Firma z Cupertino znacznie wcześniej otworzyła swoją platformę na zewnętrznych twórców. Dzięki temu, obecnie mamy dostęp do wielu aplikacji i nie jesteśmy skazani wyłącznie na Mapy Apple.

Natomiast Google dopiero w sierpniu zeszłego roku zapowiedziało, że wraz z partnerami rozpoczyna prace nad rozszerzeniem biblioteki aplikacji obsługiwanych przez Android Auto. Natomiast na pierwsze aplikacje musieliśmy poczekać ponad kilka miesięcy. Pierwszą z nich była nawigacja Sygic, później pojawiła się aplikacja TomTom AmiGO, a teraz do wciąż ubogiej listy dochodzi nawigacja TomTom GO.

TomTom GO z wyczekiwaną aktualizacją

Firma TomTom oficjalnie ogłosiła wprowadzenie kolejnej swojej aplikacji do Android Auto. Kierowcy, którzy korzystają z oprogramowania Google, mogą już pobrać aktualizację i sprawdzić TomTom GO na ekranie swojego samochodu.

TomTom GO Android Auto
(fot. TomTom)

Nawigacja, podobnie jak Mapy Google czy Sygic, otrzymała odpowiednio dostosowany interfejs, zgodny z wytycznymi Google. Całość jest tak zaprojektowana, aby dostarczyć najważniejsze informacje, a przy tym zbytnio nie rozpraszać kierowcy.

Zaletą mogą okazać się dodatkowe funkcje, które niekoniecznie mamy w Mapach Google, a jeśli już są, to nie oferują zadowalającej jakości. Dobrym przykładem jest spora baza fotoradarów. Użytkownicy TomTom GO często wśród zalet wymienia również aktualną i dokładną siatkę dróg, dobry algorytm wyznaczenia trasy, a także sprawne reagowanie na ewentualne utrudnienia na drodze (np. korki).

Twórcy podkreślają, że aplikacja jest wolna od reklam i w żaden sposób nie zarabia na danych osobowych użytkowników. Może to okazać się sporym atutem dla osób ceniących prywatność.

Aktualizacja powinna być już dostępna w Google Play. Po jej pobraniu wystarczy podłączyc smartfon do systemu infotainment w samochodzie, aby móc korzystać z nowego trybu.