Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Wreszcie! Android Auto oficjalnie zadebiutuje w Polsce

Z pewnością na to czekało wielu kierowców. Popularny Android Auto w końcu zostanie oficjalnie udostępniony w Polsce.

Utrudniony dostęp do oprogramowania dla kierowców

Jeśli nie posiadamy smartfona z Androidem 10 lub nowszym, w którym domyślnie dostępny jest Android Auto, to musimy trochę pokombinować, aby mieć dostęp do aplikacji. W Polsce nie znajdziemy jej w sklepie z aplikacjami Google Play.

Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Oczywiście, jak pokazaliśmy w naszym poradniku, można sobie poradzić inaczej. Wystarczy pobrać plik APK z zaufanego źródła i ręcznie wgrać aplikację. Nie jest to jednak równie wygodne, jak wejście do Google Play i zainstalowanie Android Auto. Co więcej, mogą pojawić się problemy z utrzymaniem oprogramowania w aktualnej wersji. Niewykluczone, że wspomniany przed chwilą proces trzeba będzie powtarzać zawsze po wydaniu aktualizacji.

Co ciekawe, mimo iż aplikacja nie została jeszcze oficjalnie wydana w Polsce, to jest dostępna w języku polskim. Dotyczy to całego interfejsu, a także samych aplikacji. Obsługiwane są nawet komendy głosowe po polsku.

Android Auto wreszcie pojawi się w Polsce

Musieliśmy czekać kilka lat, ale w końcu oprogramowanie dla kierowców rozwijane przez Google będzie dostępne w Polsce. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z oficjalną informacją. Tak, nie trzeba będzie już kombinować, aby mieć dostęp do Android Auto.

Dowiedzieliśmy się, że oprogramowanie w ciągu najbliższych miesięcy zostanie wydanie w 36 nowych krajach. Oczywiście dla nas najważniejsza jest wzmianka o Polsce. Niestety, Google nie podało tutaj żadnych konkretnych dat.

Yanosik w wersji na Android Auto
(fot. Yanosik)

To nie jedyna dobra informacja dla polskich użytkowników. Wkrótce ma zostać wprowadzona obsługa nawigacji firm trzecich, więc nie będziemy ograniczeni wyłącznie do Map Google i Waze. Jedną z pierwszych nawigacji, z której skorzystamy z poziomu Android Auto, może być Yanosik. Twórcy ogłosili, że prace nad dodaniem wsparcia już trwają.

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z oficjalną premierą, Google poprawi niektóre bolączki. Użytkownicy w Polsce skarżą się ostatnio m.in. na problemu z obsługą komend głosowych w języku polskim.