(fot. Tabletowo.pl)

Wreszcie! Android Auto oficjalnie zadebiutuje w Polsce

Z pewnością na to czekało wielu kierowców. Popularny Android Auto w końcu zostanie oficjalnie udostępniony w Polsce.

Reklama

Utrudniony dostęp do oprogramowania dla kierowców

Jeśli nie posiadamy smartfona z Androidem 10 lub nowszym, w którym domyślnie dostępny jest Android Auto, to musimy trochę pokombinować, aby mieć dostęp do aplikacji. W Polsce nie znajdziemy jej w sklepie z aplikacjami Google Play.

Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Oczywiście, jak pokazaliśmy w naszym poradniku, można sobie poradzić inaczej. Wystarczy pobrać plik APK z zaufanego źródła i ręcznie wgrać aplikację. Nie jest to jednak równie wygodne, jak wejście do Google Play i zainstalowanie Android Auto. Co więcej, mogą pojawić się problemy z utrzymaniem oprogramowania w aktualnej wersji. Niewykluczone, że wspomniany przed chwilą proces trzeba będzie powtarzać zawsze po wydaniu aktualizacji.

Reklama

Co ciekawe, mimo iż aplikacja nie została jeszcze oficjalnie wydana w Polsce, to jest dostępna w języku polskim. Dotyczy to całego interfejsu, a także samych aplikacji. Obsługiwane są nawet komendy głosowe po polsku.

Android Auto wreszcie pojawi się w Polsce

Musieliśmy czekać kilka lat, ale w końcu oprogramowanie dla kierowców rozwijane przez Google będzie dostępne w Polsce. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z oficjalną informacją. Tak, nie trzeba będzie już kombinować, aby mieć dostęp do Android Auto.

Dowiedzieliśmy się, że oprogramowanie w ciągu najbliższych miesięcy zostanie wydanie w 36 nowych krajach. Oczywiście dla nas najważniejsza jest wzmianka o Polsce. Niestety, Google nie podało tutaj żadnych konkretnych dat.

Yanosik w wersji na Android Auto
(fot. Yanosik)

To nie jedyna dobra informacja dla polskich użytkowników. Wkrótce ma zostać wprowadzona obsługa nawigacji firm trzecich, więc nie będziemy ograniczeni wyłącznie do Map Google i Waze. Jedną z pierwszych nawigacji, z której skorzystamy z poziomu Android Auto, może być Yanosik. Twórcy ogłosili, że prace nad dodaniem wsparcia już trwają.

Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z oficjalną premierą, Google poprawi niektóre bolączki. Użytkownicy w Polsce skarżą się ostatnio m.in. na problemu z obsługą komend głosowych w języku polskim.

 1. A czy Android Auto nie jest częścią Androida 10 jako jeden z jego komponentów? Tutaj chyba chodzi jedynie o wersję dostępną z poziomu sklepu.

  1. Tak, jest, o czym wspomniałem już w tekście. Mimo tego, iż jest zainstalowany na smartfonach z Androidem 10, to nie możemy mówić, że Android Auto miał oficjalną premierę w Polsce. Oczywiście oficjalna premiera to przede wszystkim pojawienie się aplikacji w Google Play, ale niewykluczone, że także jej lepsze wsparcie – np. poprawienie obsługi głosowej.

   1. Może przestanie mówić polskie komunikaty/smsy po angielsku, i będzie można w końcu zrozumieć o co chodzi.

    1. Właśnie dlatego coraz częściej myślę o przejściu na iOS. Tam też to nie działa, bo siri nie mówi po polsku, ale przynajmniej wiem, że tej funkcji nie mam i spokój. A, cała reszta działa świetnie. W AA to czytanie po polsku wcześniej działało, teraz nie, a kiedyś może będzie. Ile można czekać, aż się Google ogarnie?

 2. To co mi najbardziej brakuje, to czytania normalnie po polsku wiadomości tekstowych. polski po angielsku jest przepaskudny. Fajnie by też było, gdyby była możliwość obsługiwania trochę większych ekranów w aucie.

 3. Witajcie,
  Czy ktoś się spotkał z problem rozłączania Samsunga S20 z pojazdem?
  Problem polega na tym że po jakimś czasie AA się rozłącza i ponownie prosi mnie o zatwierdzenie podłączenia i tak w kółko. Na starym Huawei nie było takiego problemu.
  Dzieki za pomoc

  1. Mój OP6T tez się rozłączał w losowych momentach. Czasami pomagała próba połączenia ponownego, a czasem trzeba było restartować telefon. Strasznie irytujące.

  2. Na 90% system zarządzania ładowaniem akumulatora rozłącza połączenie USB po naładowaniu. Tu bym radził szukać. Niestety nie wiem jak temu zaradzić, zmieniłem telefon na Huawei p30 lite i problem przestał występować.

 4. Od trzech dni mam zainstalowane. Więc już jest dostępny, przez przypadek wpisując w Google Android auto wyskoczył link do Google Play i normalnie pobrałem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama