Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto zyska odświeżony wygląd aplikacji muzycznych

Aplikacje muzyczne, takie jak Spotify czy YouTube Music, już niebawem otrzymają kilka zmian w Android Auto. Użytkownicy powinni od razu zauważyć nowości, bowiem przeprojektowany zostanie ekran aktualnie odtwarzanego utworu.

Reklama

Google szykuje kilka zmian w wyglądzie aplikacji muzycznych

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O został został pokazany nowy wygląd Android Auto. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się lepiej i zmian jest całkiem sporo. Niestety, wciąż nie doczekaliśmy się nowego interfejsu. Nie trafił on nawet do wersji testowych oprogramowania.

Cóż, najwidoczniej musimy jeszczę trochę poczekać. Zanim firma z Mountain View zdecyduje się udostępnić zauważalnie przeprojektowany interfejs, to otrzymamy kilka zmian w aplikacjach muzycznych. Warto bowiem mieć na uwadze, że większość aplikacji korzysta z prawie tego samego projektu, który najpewniej narzucony jest przez Google. Dzięki temu, niezależnie od używanej aplikacji, otrzymujemy podobne doświadczenie podczas korzystania.

Android Auto 7.9 Spotify
(fot. u/dmanza, Reddit)

Użytkownicy testowej wersji Android Auto 7.9 zaczęli zgłaszać odświeżony interfejs aplikacji muzycznych, który pojawił się między innymi w Spotify. Należy zaznaczyć, że zmiany nie są duże i z pewnością nie jest to jakakolwiek rewolucja. Mimo tego, nowości powinny być widoczne od razu po uruchomieniu aplikacji używanej do odtwarzania muzyki.

Zniknął pasek postępu umieszczony wokół przycisku play/stop. Został on wydzielony i teraz rozciąga się od lewej do prawej strony interfejsu odtwarzacza. Zmiana sprawia, że aplikacje w Android Auto stały się, pod względem wizualnym, bardziej spójne z tymi na smartfonach.

Android Auto
(fot. u/flcinusa, Reddit)

Ponadto tło na ekranie aktualnie odtwarzanego utworu powinno lepiej wyglądać na większych ekranach – teraz rozszerza się ono do pełnej szerokości wyświetlacza, co dotychczas nie było standardem w przypadku wszystkich samochodów. Zmiana została zauważona w YouTube Music, ale najpewniej pojawi się również w innych aplikacjach muzycznych.

Co słychać w świecie Android Auto?

Jak już wspomniałem na początku, nowy interfejs wciąż nie doczekał się premiery. Zamiast tego, oprócz opisanych wyżej zmian w aplikacjach muzycznych, Google dla użytkowników Android Auto przygotowało… kilka kolejnych błędów.

Oprogramowanie cały czas zmaga się z licznymi problemami i błędami, co nie wygląda zbyt dobrze na tle bardziej dopracowanego Apple CarPlay. Miejmy nadzieję, że kiedyś to się zmieni i zobaczymy sporą poprawę pod względem jakości.