(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto otrzymał muzyczną aplikację Samsunga

Osoby preferujące Samsung Music nie muszą już szukać alternatywnych aplikacji podczas korzystania z Android Auto. Najnowsza aktualizacja wprowadza wsparcie dla oprogramowania Google dla kierowców.

Samsung Music dostępny w Android Auto

Podczas korzystania z Android Auto, niezależnie od tego, czy interfejs jest wyświetlony na smartfonie, czy ekranie systemu infotainment w samochodzie, musimy pogodzić się z ograniczoną liczbą obsługiwanych aplikacji. Braki najbardziej odczuwalne są w dostępnych nawigacjach – są to tylko Mapy Google i Waze.

Reklama

Znacznie lepiej jest pod względem aplikacji muzycznych. Tutaj Google dopuszcza oprogramowanie firm trzecich. Najbardziej zadowoleni powinni być użytkownicy popularnych serwisów streamingowych. W końcu do dyspozycji mamy Spotify, Apple Music, Tidal, Google Play Muzyka, Deezer Music czy Amazon Music. Do tego dochodzą odtwarzacze plików lokalnych – VLC for Android, Rocket czy jetAudi Music.

Samsung Music w Android Auro. (fot. Sammobile)

Do powyższego grona dołącza właśnie oficjalna aplikacja Samsunga stworzona z myślą o urządzeniach Galaxy. Twórcy poinformowali, że Android Auto obsługiwany jest od wersji 16.2.20.19, która jest już dostępna z poziomu sklepu Google Play i Galaxy Store. Wystarczy tylko pobrać aktualizację.

Program Samsung Music powinien automatycznie pojawić się przy następnym uruchomieniu Android Auto. Z aplikacji można korzystać w dwóch trybach – bezpośrednio na smartfonie i na ekranie samochodu. Należy mieć na uwadze, że w obu wersjach otrzymujemy uboższy zestaw funkcji niż w normalnym trybie pracy Samsung Music. Celem zmian w interfejsie jest zapewnienie wyłącznie najważniejszych opcji, takich jak sterowanie odtwarzaczem czy przeglądanie playlisty, aby jak najmniej angażować użytkownika podczas prowadzenia samochodu. W tej wersji nie znajdziemy chociażby rekomendacji Spotify.

Android Auto w Polsce?

Coraz więcej aplikacji obsługuje Android Auto, a Google ciągle rozwija swoje oprogramowanie dla kierowców. Mimo tego, wciąż nie możemy z niego oficjalnie korzystać w Polsce. Muszę przyznać, że podejście Google jest po prostu dziwne. Tym bardziej, że oprogramowanie dobrze obsługuje język polski.

Cóż, pozostaje więc sięgnięcie po Android Auto z pominięciem oficjalnego kanału dystrybucji. Zainteresowanych użytkowników zapraszamy do naszego poradnika, w którym krok po kroku pokazaliśmy, jak pobrać i zainstalować aplikację.

Polecamy również:

Test Apple CarPlay – oto, co oferuje kierowcom iPhone z iOS 13

źródło: SamMobile