Android 4.1 Jelly Bean już dziś dla Acera Iconia Tab A700

acer iconia tab a700 jelly bean

Pewnie wiecie, że od dłuższego czasu gości u mnie Acer Iconia Tab A700. Skoro tak, zastanawiacie się na pewno, dlaczego wciąż nie uświadczyliście możliwości przeczytania jego recenzji. Odpowiedź jest bardzo prosta. W sieci można było znaleźć mnóstwo spekulacji dotyczących rychłego wydania przez producenta aktualizacji systemu do najnowszej wersji – Android Jelly Bean. Skoro tak, postanowiłam zaczekać z ostateczną recenzją do momentu, w którym udostępniona zostanie „żelka”. Według informacji podawanych dziś przez zachodnie media, Acer dziś rozpoczął proces aktualizacji Iconia Tab A700 do Androida 4.1.

Niektórzy użytkownicy forum XDA, pochodzący z Niemiec i Stanów Zjednoczonych, już zaktualizowali swoje urządzenia do najnowszej edycji googlowskiej platformy. Wiele więc wskazuje na to, że Android 4.1w postaci paczki ważącej 332MB, wydany został globalnie – kwestią czasu jest natomiast jego dotarcie do pozostałych krajów. Oby tak było!

Testowy Acer Iconia Tab A700 niestety na razie nie zasygnalizował możliwości dokonania aktualizacji systemu, a ręczne sprawdzenie nic nie pomogło. Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia „żelka” na nim nie zagości, recenzja będzie opierała się na teście modelu z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Kiedyś, niestety, trzeba oddać urządzenie…

Android 4.1 wnosi wiele usprawnień – część z nich nie jest widoczna dla końcowego użytkownika, a mimo wszystko znacznie wpływa na wydajność urządzenia. Po aktualizacji Acer Iconia Tab A700 powinien działać jeszcze szybciej, a w jego interfejsie użytkownika powinno zajść kilka zmian – łącznie z kosmetycznymi zmianami w ekranie blokady. Dodatkiem jest również obecność Google Now.

Coś o samym urządzeniu? Acer Iconia Tab A700 jest tabletem, którego działanie oparte zostało na czterordzeniowym procesorze Tegra 3, wyróżniającym się z tłumu androidowych propozycji rozdzielczością 10,1-calowego ekranu: 1920 x 1200 pikseli (taką samą, jak Asus Transformer Pad Infinity 700). Na jego pokładzie znajdziemy 1GB RAM, akumulator o pojemności 9800 mAh, aparat 5 Mpix, kamerkę, 32GB pamięci wewnętrznej, WiFi, GPS, slot kart microSD, port microUSB oraz wyjście microHDMI.

Acer Iconia Tab A700 to kolejny tablet, który dołącza do grona cieszących się z możliwości obcowania z Androidem Jelly Bean. Dotychczas z możliwości zaktualizowania systemu do „żelki” mogli skorzystać użytkownicy produktów Asusa: Transformer Pad 300, Transformer Pad Prime TF201 i niebawem będą Transformer Pad Infinity 700, a także Shiru Shogun. Wkrótce mają do nich dołączyć posiadacze wybranych tabletów Samsunga i Acera.

źródło