Tablety Acera otrzymają aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean

Jak donosi Tablet Guide, tablety Acera otrzymają aktualizację oprogramowania Android do wersji 4.1 Jelly Bean. Ponieważ przedstawiciele tajwańskiego producenta, na których powołuje się holenderski serwis, nie sprecyzowali, które modele otrzymają (lub nie) nową wersję systemu, istnieje prawdopodobieństwo, że wszystkie urządzenia zasmakują “Żelki”.

Jestem pewien, że posiadacze tabletów Acer Iconia Tab A510 i A700 mogą być spokojni. Czterordzeniowe procesory i duża ilość pamięci operacyjnej ukryte w ich wnętrzach zagwarantują kompatybilność i płynność Androida 4.1 Jelly Bean. Obawy mogą mieć właściciele modeli A100 i A500, które na rynku zadebiutowały z Androidem 3.0 Honeycomb i zaledwie kilka miesięcy temu otrzymały długo wyczekiwaną aktualizację do 4.0 Ice Cream Sandwich. Nawet jeśli Acer zdecyduje się wykluczyć A100 i A500 z grona wspieranych tabletów, ich użytkownicy będą mogli zainstalować nieoficjalną wersję oprogramowania przygotowaną przez pasjonatów z forum XDA i jemu podobnych. Jednakże tego typu operacja wiąże się z utratą gwarancji i niebezpieczeństwem uszkodzenia urządzenia, dlatego nie wszyscy zdecydują się podjąć ryzyko.

Acer jest drugim producentem, który zasygnalizował swoje plany odnośnie udostępnienia Androida 4.1 Jelly Bean. Pierwszym jest Asus, który zapowiedział aktualizację dla wszystkich tabletów internetowych z serii Transformer – także tych cechujących się specyfikacją zbliżoną do Acer A100 i A500.

via Tablet-News

Komentarze

 • A Samsung ciągle śpi… Zaraz wypuszczą info, że Galaxy Tab 10.1 jest za słaby na Ice Cream Sandwich,

  • dred

   Co racja , to racja. Budzetowe chinole maja ics , a samsung twierdzi, ze jego hardwarowo mocniejsze maszynki sie nie nadaja.

 • AS

  Wiele zależy od polityki firmy Acer, jednak nie sądzę, aby A100 i A500 nie “zasługiwały” na aktualizację ze wzgledu na nieco przestarzałą już konfigurację. Jak na razie czterordzeniowych tabletów jest na rynku tyle, co kot napłakał. Wiele sie o nich mówi, ale jakoś ich nie widać. Co ciekawe, jednostki wyraźnie słabsze od A500, czyli wszelkiego rodzaju chińska masówka debiutuje bez problemu z Androidem 4.0. O ile się nie mylę, Android 4.1 nie ma chyba jakoś wyraźnie większych wymagań.

  Powiem, że cieszę sie z powyższej wiadomości, oczywiście pod warunkiem, że dla mojego A500 będzie oficjalna aktualizacja. Martwię się jednak tym, żeby nie powtórzyły się kłopoty na jakie natknęli się użytkownicy A500 po aktualzacji do Androida 4.0. Ja na razie nadal mam tam wersję 3.1. Poczekamy, zobaczymy…

  • A jakie to były kłopoty , po aktualizacji do 4? Ja u siebie nic nie zauważyłem.

   • AS

    Użytkownicy pisali o tym, że np. przestało im działać autorotacja ekranu. Wiem, że ci, którzy nie mają kłopotów, nie pisują, ale trudno mi było stwierdzić, jaki odsetek został dotknięty problemami. Podejrzewam wprawdzie, że osoby dotknięte problemami modyfikowały pewnie oprogramowanie, ale nie mam pewności, że w każdym przypadku tak było.

    Ponieważ u Ciebie nie było problemów, więc może sie zdecyduje na aktualizację?

 • swierszcz33

  A wszyscy piszą że to Apple d….ma swoich użytkowników.Natomiast Samsung to tak robi że aż dupsko szczypie.

 • mariusz

  A501 otrzymał w końcu oficjalnego ICS’a ?

  • agn

   nie

 • armin

  a501 pewnie znowu zostanie pominiety. smiech na sali…szkoda tylko kasy

 • Wy to macie problemy, ja po zakupie telefonu/tabletu od razu laduje rom z xda

  • Nie każdy lubi customy, poza tym na niektóre urządzenia customów jest jak na lekarstwo. Inna sprawa, że te customy są bazowane właśnie na oficjalnych wypustach, stąd jeśli nie ma oficjalnego, np. ICS’a to na XDA znajdziesz często mocno niedopracowane protezki, jak np. CM9 dla Gtab’a 10.1.

 • armin

  ok juz jest na a501:-D szkoda ze ics

  • Na Galaxy Taba 10.1 też jest. I też ICS.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona