Allegro Care ubezpieczenie
(fot. Allegro)

Usługa Allegro Care zapewni dodatkowe ubezpieczenie nowej i używanej elektroniki

Zamierzasz kupić elektronikę na najpopularniejszej platformie e-commerce w Polsce? Jeśli tak, to rozważ zainteresowanie się nową usługą Allegro Care, która zapewnia dodatkowe ubezpieczenie, zarówno dla nowych, jak i używanych produktów.

Nowa forma ochrony uzupełni dotychczasowe programy

Dopiero co mogliśmy się dowiedzieć o wprowadzeniu usługi Allegro Protect, która zastępuje dotychczasowy Pogram Ochrony Kupujących. Mamy do czynienia nie tylko ze zmianą nazwy, ale również z zapewnieniem szerszego zakresu usług.

Natomiast teraz platforma poinformowała, że klienci będą mogli też skorzystać z Allegro Care, czyli usługi skierowanej do osób kupujących elektronikę. Firma podkreśla, że dodatkowe ubezpieczenie nowych i używanych przedmiotów, a także obowiązujący regulamin, są przejrzyste i zrozumiałe dla każdego.

Allegro Care to idealna oferta dla tych, którzy szukają szczególnej ochrony zakupów. To najprostsza na rynku metoda ubezpieczenia kupowanej elektroniki. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Dodatkowo, w szczególności zadbaliśmy o to, żeby obsługa klientów w wypadku szkody była szybka, łatwa i niezwykle wygodna.Wojciech Bogdan, Chief Data Officer w Allegro

Jak działa nowa usługa?

Warto mieć na uwadze, że nowa usługa stanowi uzupełnienie już dostępnych form ochrony, czyli wspomnianego wcześniej Allegro Protect, a także gwarancji. Klienci, zależnie od indywidualnych potrzeb i przedmiotu, mogą wybrać odpowiadający im zakres i okres ochrony.

Allegro Care ubezpieczenie
(fot. Allegro)

Do wyboru mamy ochronę przed uszkodzeniami, kradzieżą, awarią po gwarancji oraz uszkodzeniami ekranu, obudowy i aparatu (dla smartfonów i tabletów). Platforma dodaje, że w razie awarii opisywana usługa zapewnia bezgotówkową naprawę w ramach usługi door-to-door lub wypłatę gotówki równą cenie zapłaconej za urządzenie, jeśli naprawa jest niemożliwa.

Z ważnych informacji na temat nowej usługi należy jeszcze wspomnieć, że ochronę ubezpieczeniową świadczy ERGO Hestia. Klient może ubezpieczyć większość urządzeń elektronicznych w cenach między 200 a 30000 złotych. Oczywiście cena ubezpieczenia zależy chociażby od okresu ochrony, a także wybranego przedmiotu. Warunki ochrony znajdziecie tutaj.

Warto przypomnieć, że wszystkie informacje o kupionych polisach znajdziemy w zakładce „Moje Ubezpieczenia”, gdzie sprawdzimy szczegóły posiadanej ochrony, pobierzemy polisę i warunki ubezpieczenia. Dotyczy to również Allegro Care. W tym miejscu możemy też zrezygnować z ubezpieczenia w ciągu 30 dni od zakupu, a w razie awarii sprawdzić aktualny status zgłoszonej szkody.