Android Auto (fot. Tabletowo.pl)

Android Auto 6.4 dostępny do pobrania. Wkrótce pojawi się obsługa profili

Użytkownicy Android Auto mogą już pobrać nową wersję oprogramowania Google dla kierowców. Nie wprowadza ona znaczących nowości, aczkolwiek zmiany w kodzie zapowiadają przydatną funkcję.

Nie trzeba będzie już posiadać dwóch smartfonów

Od kilku dni dostępna jest aktualizacja Android Auto oznaczona numerem 6.4. Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, firma z Mountain View nie udostępnia żadnych informacji na temat wdrożonych zmian. Od dłuższego czasu lista nowości w Google Play nie jest zmieniana i otrzymujemy zestaw tych samych punktów.

Powyższe podejście do opisywania wprowadzanych zmian, w połączeniu z licznymi błędami, potęguje wrażenie, że rozwój tego oprogramowania nie jest traktowany priorytetowo. Cóż, na szczęście z pomocą przychodzi społeczność skupiona wokół Android Auto, dokładnie prześwietlająca pliki aplikacji.

Jak wynika z odkrytych zmian w kodzie w wersji 6.4, Google pracuje nad dodaniem profili. Pozwolą one wybrać tryb działania oprogramowania, zależnie od aktualnej sytuacji i potrzeb. Użytkownik będzie mógł korzystać z profilu prywatnego, a także służbowego.

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW (fot. BMW)

Nie jest jasne, jak dokładnie funkcja będzie działać, ale najpewniej umożliwi przypisanie konkretnych ustawień i zestawu widocznych aplikacji do każdego z dostępnych profili. Dzięki temu nie będzie konieczności posiadania dwóch smartfonów z różnie skonfigurowanym Android Auto.

Opisana funkcja jest jeszcze na etapie wczesnych testów. W związku z tym, nie można jej aktywować. Ponadto nie poznaliśmy dokładnej daty wprowadzenia profili u wszystkich użytkowników.

Pozostałe zmiany w oprogramowaniu Google

Usługa Muzyka Google Play została uśmiercona przez firmę z Mountain View, ale towarzysząca jej aplikacja wciąż była dostępna z poziomu Android Auto. Zmienia się to wraz z wersją 6.4, która całkowicie pozbywa się już martwej apki.

Dowiedzieliśmy się również, że trwają prace nad wdrożeniem opcji, która powinna ułatwić proces nawiązywania połączenia między smartfonem a samochodem. Nowość nazywa się „Narzędzie do rozwiązywania problemów z łącznością” i jak łatwo się domyślić, będzie przeznaczona dla użytkowników, którzy z pewnych względów nie mogą uruchomić Android Auto. Funkcja jest wciąż rozwijana i trudno wskazać, kiedy trafi do wszystkich użytkowników.