smartwatch oppo watch free
Oppo Watch Free (źródło: Oppo)

Oppo Watch Free oficjalnie. Lekki i stylowy zegarek, który zadba o jakość Twojego snu

Oppo, w porównaniu do większości producentów, stosunkowo późno zainteresowało się segmentem urządzeń ubieralnych, jednak pomimo braku wcześniejszego doświadczenia, firmie w dość krótkim czasie udało się skrócić dystans dzielący ją od konkurencji. Oppo Watch Free stanowić będzie pomost łączący aktualną i nadchodzącą generację inteligentnych zegarków tej marki.

Specyfikacja Oppo Watch Free

Smartwatch wyposażono w 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 280×456 pikseli, który pokryto szkłem 2.5D. Obudowa wykonana została z połączenia poprzeplatanych włóknami poliwęglanu i nylonowego tworzywa sztucznego. Silikonowy pasek, fakturą przypominający skórę, według deklaracji producenta przepuszcza powietrze i nie pozostawia otarć.

Oppo Watch Free ma wymiary 46×29,7×11,4 mm i waży zaledwie 32,6 grama. Smartwatch będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Quicksand Gold oraz Silent Night Black. Już przy pierwszym kontakcie z urządzeniem w oczy rzuca się jego prostokątna bryła. Trzeba bowiem przypomnieć, że zarówno Oppo Watch, jak i Oppo Watch 2 mają kwadratową kopertę. Model z dopiskiem „Free” bardziej przypomina na przykład Huawei Watch Fit.

smartwatch oppo watch free
Oppo Watch Free (źródło: Oppo)

Za największy (i wedle materiałów promocyjnych niejedyny) atut Oppo Watch Free uchodzą zaawansowane, jak na ten przedział cenowy, opcje służące monitorowaniu podstawowych funkcji życiowych, takich jak pomiar tętna i poziomu saturacji krwi.

Dużo uwagi producent poświęcił również funkcji śledzenia snu, która, oprócz wykrywania chrapania, pozwala uzyskać wgląd w szczegółowe dane, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości poinformuje o nich użytkownika i zaproponuje sposoby na poprawę obecnego stanu rzeczy.

smartwatch oppo watch free
(źródło: Oppo)

Dla osób aktywnych fizycznie Oppo przygotowało ponad sto różnych trybów sportowych. Automatycznie wykrywane są jednak tylko cztery z nich: spacer i bieg oraz trening na maszynie wiosłującej i eliptycznej.

Ciekawie zapowiada się tzw. tryb e-sportowy, który po sparowaniu Oppo Watch Free z kompatybilnym smartfonem przekieruje wszystkie powiadomienia na zegarek, aby nie rozpraszały one użytkownika w trakcie rozgrywki. Z poziomu smartwatcha będzie też można włączyć tryb „Nie przeszkadzać”, który zostanie uruchomiony także na podłączonym sprzęcie.

Na dzień dzisiejszy tryb e-sportowy dostępny jest jednak wyłącznie na smartfonach z serii Oppo Find X3 oraz Oppo Reno 6, choć producent zapowiada sukcesywne rozszerzanie wsparcia o kolejne modele ze swojego portfolio.

smartwatch oppo watch free
Oppo Watch Free (źródło: Oppo)

Obecny na pokładzie Oppo Watch Free akumulator o pojemności 230 mAh pozwolić ma na nawet 14 dni ciągłej pracy przy umiarkowanym obciążeniu. Już pięć minut ładowania za pomocą dołączanej do zestawu magnetycznej ładowarki powinno wystarczyć na cały kolejny dzień pełen treningów.

Oppo Watch Free można połączyć za pośrednictwem Bluetooth 5.0 ze wszystkimi smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 6 (i wyżej) oraz iOS 10 (i wyżej).

Cena Oppo Watch Free

Przedsprzedaż Oppo Watch Free już ruszyła W Chinach, zaś na pierwsze sklepowe półki smartwatch trafi 30 września 2021 roku. Ceny tego modelu zaczynają się od 549 juanów (równowartość ~330 złotych) za wariant podstawowy. Wersja z modułem NFC kosztuje natomiast 599 juanów (~360 złotych).