Reklama
(fot. AutoMapa)

AutoMapa na Android Auto z ważną nowością. Pojawił się AutoRadar

Dopiero co mogliśmy usłyszeć o wprowadzeniu AutoMapy na Android Auto, a twórcy już przygotowali kolejną aktualizację. W najnowszej wersji aplikacji dodano ostrzeżenia o patrolach i radarach.

Reklama

AutoRadar dostępny z poziomu Android Auto

Funkcja AutoRadar jest dobrze znana użytkownikom nawigacji AutoMapa. Można ją porównać do opcji znanych z Yanosika czy Waze, które pozwalają kierowcom na komunikowanie się i ostrzeganie o różnych sytuacjach na drodze.

Kierowcy mogą w ten sposób informować innych uczestników ruchu, a także otrzymywać powiadomienia o kontrolach prędkości, wypadkach, nieoznakowanych patrolach czy korkach. Funkcja była już dostępna w aplikacji bezpośrednio na ekranie smartfona, a teraz możemy z niej skorzystać również z poziomu Android Auto.

AutoMapa AutoRadar
(fot. AutoMapa)

W celu dodania zgłoszenia wystarczy dotknąć ikony wykrzyknika na ekraniem głównym. Wówczas aplikacja zapamiętuje aktualną lokalizację i następnie możemy wybrać jedną z dostępnych opcji – kontrola, wypadek, inspekcja, patrol, zagrożenie oraz korek. Ponadto, przy wybranych ostrzeżeniach mogą pojawić się opcjonalne informacje dodatkowe, pozwalające sprecyzować zgłoszenie.

Oczywiście ostrzeżenia mogą być weryfikowane przez innych kierowców, co pozwala na ich sprawną aktualizację, w razie ewentualnej zmiany sytuacji na drodze, a także zwiększa ich wiarygodność. Potwierdzone zgłoszenia będą wyświetlać się na ekranie nawigacji AutoMapa w formie dość sporych i wyraźnych powiadomień.

AutoMapa AutoRadar
(fot. AutoMapa)

Najnowsza wersja, zawierająca opisaną nowość, jest już dostępna do pobrania w Google Play. Wystarczy tylko zaktualizować aplikację, aby mieć dostęp do AutoRadaru.

AutoMapa już w Android Auto

Przy okazji warto przypomnieć, że popularna nawigacja niedawno otrzymała wsparcie dla Android Auto. Kierowcy mogą już więc wyświetlać interfejs aplikacji na ekranie wbudowanym w samochód.

Podobnie jak w przypadku innych nawigacji, całość została dostosowana do wygodnej obsługi w samochodzie. Interfejs jest uproszczony i dostarcza tylko najważniejszych wskazań, takich jak najbliższy manewr, ograniczenie prędkości czy aktualna prędkość, z którą się poruszamy. Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline – w drugim przypadku musimy oczywiście posiadać mapy zapisane lokalnie na smartfonie.

Całość można określić jako naprawdę wartą uwagi alternatywę dla chociażby Map Google. Należy zaznaczyć, że alternatywę oferującą zestaw funkcji, których czasami brakuje w rozwiązaniach konkurencji.