(fot. Apple)

iOS 15, iPad OS 15 i watchOS 8 do pobrania już za kilka dni

Nie możesz doczekać się finalnej wersji iOS 15, iPadOS 15 czy watchOS 8? Mamy dobre informacje – aktualizacje zostaną udostępnione już niebawem.

Reklama

Bez większych nowości

Tegoroczne wersje systemów operacyjnych Apple nie wprowadzają dużych nowości. Należy je traktować raczej jako zestaw kilku nowych funkcji – przydatnych, ale nie wpływających w dużym stopniu na ogólne doświadczenie z korzystania z urządzeń.

iOS 15
(fot. Apple)

Przykładowo iOS 15 to głównie zmiany w systemowych aplikacjach, takich jak FaceTime, Pogoda, iMessage czy Portfel. Do tego dochodzi usprawniony system powiadomień, funkcja Live Text, a także kilka nowości związanych z prywatnością i bezpieczeństwem użytkowników.

iPadOS 15 umożliwi stosowanie widżetów na wszystkich ekranach głównych, a także praca z iPadem powinna być wygodniejsza dzięki zestawowi nowych skrótów. Pozostała większość nowości pokrywa się ze zmianami w iOS 15.

(fot. Apple)

Z kolei w watchOS 8 znajdziemy znacznie lepiej prezentujące się tarcze z własnymi zdjęciami, monitorowanie poprawnego chodu, odnowiona zostanie aplikacja Zdjęcia oraz cyfrowy kluczyk samochodowy otrzyma wsparcie dla technologii UWB.

Nie będziemy musieli długo czekać

Owszem, zmian nie jest dużo, aczkolwiek niektóre z nich mogą okazać się naprawdę przydatne. Nic więc dziwnego, że nie brakuje osób niemogących doczekać się wydania stabilnych wersji nowych systemów operacyjnych z Cupertino.

iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 zostaną udostępnione już w najbliższy poniedziałek, 20 września. Aktualizacji należy oczekiwać wieczorem. Warto dodać, że powinny być od razu dostępne dla wszystkich wspieranych urządzeń.

(fot. Apple)

Trzeba przyznać, że pod względem długości wsparcia chociażby iOS 15 wypada rewelacyjnie. Nową wersję systemu będą mogli zainstalować nawet właściciele iPhone’ów 6s, a więc urządzeń, które zadebiutowały w 2015 roku. Niewykluczone jednak, że w przyszłym roku modele 6s, a także SE 1. generacji, zostaną już usunięte z listy wspieranych.

Niestety, nie dowiedzieliśmy się, kiedy należy spodziewać się macOS Monterey. Na stronie Apple znajdziemy wyłącznie informację, że nowy system dla Maków pojawi się „już jesienią”.