Nic lepszego dziś nie usłyszysz: jest dowód na istnienie nowego Galaxy Note

Wiele osób pogrzebało już serię Galaxy Note, mimo że nadzieja na premierę kolejnego modelu wciąż się tliła. Teraz podobno pojawił się jednak dowód na istnienie nowej generacji tej rodziny.

Reklama

To prawdziwy ewenement, że Samsung nie wprowadził w tym roku kalendarzowym nowego smartfona z serii Galaxy Note, podczas gdy jeszcze nie tak dawno rodzina Notatników mocno się powiększyła, w tym o model z dopiskiem „Lite”. Co więcej, w ostatnich miesiącach pojawiła się niejedna informacja o rzekomym uśmierceniu tej linii urządzeń, ponieważ wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen otrzymały flagowce z rodzin Galaxy S i Galaxy Z.

Seria Galaxy Note nie umarła

Koreańczycy ani razu nie potwierdzili pogłosek o unicestwieniu rodziny Notatników. Wręcz przeciwnie – zadeklarowali, że kolejny model zadebiutuje na rynku wtedy, kiedy będą pewni że dostarczą klientom sprzęt, jakiego oczekują, nawet jeśli oznacza to przesunięcie premiery na 2022 rok (lub nawet później).

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że Samsung nie odnowił znaku towarowego „Galaxy Note”, lecz dość szybko okazało się, że nie musiał, ponieważ jego ważność nie wygaśnie w najbliższym czasie. Z formalnego punktu widzenia rodzina Notatników wciąż jest żywa, mimo że w 2021 roku do sprzedaży nie trafił nowy model z tej serii.

smartfon Samsung Galaxy Note 20 smartphone
Samsung Galaxy Note 20 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Teraz pojawił się kolejny sygnał, że linia Galaxy Note nie umarła. Znany i świetnie poinformowany leakster Ice universe doniósł bowiem, że ktoś z łańcucha dostaw widział dowód na istnienie kolejnej generacji Galaxy Note. Niestety nie znamy żadnych szczegółów, a wiele zależy od tego, na jakim etapie są prace nad nią.

Należy jednak założyć, że – jeśli już – Samsung zaprezentuje nową generację Notatników dopiero w drugiej połowie 2022 roku, podobnie jak poprzednie odsłony. O ile w międzyczasie nie zmieni zdania, bo Koreańczycy niejednokrotnie rewidowali swoją strategię – wpływ na nią mają wyniki sprzedażowe poszczególnych modeli, a te często są zaskakujące dla producenta, dlatego na bieżąco dostosowuje on swoje posunięcia do oczekiwań klientów.

Wielu z nich czeka na nowego Galaxy Note, ale czy takich osób jest wystarczająco dużo, żeby smartfony z tej serii powróciły na rynek? Czas pokaże, bo wciąż nie mamy 100% pewności…