Samsung Galaxy Note 20 (fot. Tabletowo)

Czy to oznacza koniec serii Galaxy Note? Posunięcie Samsunga jest zaskakujące

Rok 2021 jest pierwszym, w którym na rynku nie pojawił się nowy smartfon z serii Galaxy Note. Samsung dał jednak do zrozumienia, że możemy się spodziewać kolejnej generacji, ale najnowsze odkrycie stawia to pod wielkim znakiem zapytania.

Notatniki Samsunga mają wielkie i w dużej części wierne grono użytkowników. Niejednokrotnie widzieliśmy komentarze osób, które posiadają smartfon z serii Galaxy Note i niespecjalnie kwapią się, aby wymienić go na inny model, gdyż nie widzą dla niego godnego następcy. Sam producent również tego nie ułatwia, ponieważ w tym roku nie wprowadził na rynek kolejnej generacji rodziny Note.

To koniec serii Samsung Galaxy Note?

Nie tak dawno regularnie pojawiały się sprzeczne informacje na temat przyszłości serii Galaxy Note. Jedne źródła donosiły, że nie będzie już nowych smartfonów z tej linii, a zaraz inne mówiły coś zupełnie innego – i tak na zmianę. Stało się to męczące, aczkolwiek mimo wszystko czekaliśmy na rozwój wypadków.

Jak to mówią – cierpliwość popłaca, ponieważ właśnie pojawiły się nowe informacje, które są dość znamienne. Okazuje się bowiem, że Samsung złożył w KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service) aplikacje o odnowienie kilku znaków towarowych.

Galaxy S Z M A brak Galaxy Note KIPRIS
źródło: KIPRIS via GalaxyClub

Jak widać na załączonej powyżej grafice, przechwyconej przez załogę serwisu GalaxyClub, Samsung chce odnowić prawa do znaków towarowych Galaxy S, Galaxy Z, Galaxy M i Galaxy A. Nietrudno nie zauważyć, że wśród nich nie ma Galaxy Note.

Czyżby oznaczało to faktyczny koniec tej serii? Posunięcie Samsunga jest zaskakujące, ale niekoniecznie musi być dowodem na całkowite zrezygnowanie z kontynuowania linii Galaxy Note. Producent wciąż oficjalnie tego nie zakomunikował, jednak tak naprawdę wcale nie musi tego robić

smartfon Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ smartphone Tabletowo.pl
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Samsung regularnie podkreśla, że Galaxy S21 Ultra i Galaxy Z Fold 3 również zapewniają wsparcie dla rysika S Pen i można się spodziewać, że nie będą ostatnimi smartfonami, które użytkownicy obsłużą stylusem. Czy jednak wśród nich znajdą się także nowe modele z serii Galaxy Note? Osobiście się już nie spodziewam, ale chciałbym się mylić.