smartfon Xiaomi Mi 10T Pro 5G smartphone
Xiaomi Mi 10T Pro 5G (źródło: Xiaomi)

Specyfikacja Xiaomi Mi 11T Pro podzieli fanów Xiaomi

Przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się specyfikacja Xiaomi Mi 11T. Teraz natomiast poznaliśmy wiele szczegółów na temat wersji z dopiskiem „Pro” w nazwie. Najnowsze informacje brzmią bardzo obiecująco, choć nie wszystkie zmiany muszą się spodobać klientom.

Reklama

Specyfikacja Xiaomi Mi 11T Pro

Zacznijmy od tego, że Xiaomi Mi 11T Pro zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 10T Pro oferuje ekran LCD z wyższym odświeżaniem, bo na poziomie 144 Hz. Xiaomi zrobi zatem zarówno krok naprzód, jak i w tył.

Użytkownicy, którzy cenili sobie wysoką częstotliwość odświeżania, mogą zatem być niezadowoleni, choć nie zostaną bez wyboru, bo mogą kupić chociażby nową Motorolę Edge 20 czy Edge 20 Pro. Co więcej, producent w ich przypadku połączył ekran OLED ze 144 Hz odświeżaniem, na co Xiaomi się nie zdecydowało.

specyfikacja Xiaomi Mi 11T Pro będzie obejmować m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 888
Specyfikacja Xiaomi Mi 11T Pro będzie obejmować m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 888 (źródło: Qualcomm)

Najmocniejszą stroną Xiaomi Mi 11T Pro będzie natomiast procesor, ponieważ smartfon zostanie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 888 ze zintegrowanym modemem 5G i obsługą WiFi 6. Fakt, nie jest to już topowa platforma mobilna w ofercie amerykańskiego producenta, lecz wciąż z najwyższej półki. Oby jednak Xiaomi zadbało o wydajny system odprowadzania ciepła, ponieważ nie jest tajemnicą, że procesor ten potrafi się potężnie nagrzać.

Użytkownicy nie powinni natomiast martwić się o czas pracy na pojedynczym ładowaniu, gdyż specyfikacja Xiaomi Mi 11T Pro obejmować ma również akumulator o pojemności 5000 mAh. Co więcej, będą go mogli naładować przewodowo z mocą nawet 120 W i Xiaomi prawdopodobnie doda do smartfona zasilacz o takiej mocy. Na tę chwilę nie ma zaś żadnej wzmianki o obsłudze ładowania bezprzewodowego, ale raczej trudno go oczekiwać.

Cena Xiaomi Mi 11T Pro. Kiedy premiera?

Według informacji, przekazywanych na kanale The Pixel, Xiaomi Mi 11T Pro będzie sprzedawany w Wietnamie za 13-15 mln dongów (równowartość ~2250-2580 złotych). Zadaniem użytkownika Twittera, używającego nicku Chun, w związku z tym powinniśmy się spodziewać, że cena na rynku globalnym zostanie ustalona na ~600 dolarów.

Z kolei serwis Gizmochina podaje, że Xiaomi Mi 11T Pro i Xiaomi Mi 11T zostaną oficjalnie zaprezentowane 23 września 2021 roku. Niedługo później powinny trafić też do Europy i Polski, być może od razu z tabletami Xiaomi Mi Pad 5 i Mi Pad 5 Pro.