(fot. Evan Blass, Twitter)

Fitbit Charge 5 zmieni się nie do poznania. Mamy zdjęcia prasowe

Piąta generacja cieszącej się dobrymi opiniami opaski ma stać się bardziej elegancka, a także wizualnie atrakcyjniejsza. Potwierdzają to najnowsze rendery Fitbit Charge 5.

Reklama

Nie tylko funkcjonalna, ale również ładna

Miniony rok nie okazał się zbyt dobry dla marki należącej do Google. Fitbit musiał pogodzić się ze spadkiem na poziomie prawie 19% względem 2019 roku. Warto zauważyć, że wielu innych graczy, jak Xiaomi, Samsung czy Huawei, zaliczyło w tym samym okresie spory skok zainteresowania.

Fitbit jednak nie zamierza się poddać i wciąż ma spore ambicje związane z rynkiem urządzeń ubieralnych. W zdobyciu klientów ma pomóc m.in. opaska sportowa Fitbit Charge 5, która doczeka się sporych zmian względem poprzedniej wersji.

Fitbit Charge 5
(fot. Evan Blass, Twitter)

Zdjęcia udostępnione przez Evana Blass, mającego spore doświadczenie w ujawnianiu planów producentów urządzeń, zapowiadają opaskę wyraźnie inspirowaną projektem Fitbit Luxe. Dowiedzieliśmy się, że Fitbit Charge 5 otrzyma konstrukcję z wyraźnie zaokrąglonymi bokami, a całość nabierze widocznej elegancji, charakterystycznej raczej dla urządzeń premium.

Nowa opaska ma zadebiutować w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, niebiesko-srebrnej, a także biało-złotej. Kolejnym element, pozwalającym na pierwszy rzut odróżnić piątą generację od Charge 4, będzie kolorowy wyświetlacz. Poprzednia wersja miała bowiem ekran przedstawiający wszystkie wskazania w odcieniach szarości.

Co wiemy o Fitbit Charge 5?

Na pewno na pokładzie nie zabraknie funkcji służących do zbierania danych o tętnie, liczbie kroków i aktywności fizycznej. To właśnie te elementy będą tymi najważniejszymi i należy oczekiwać, że zostaną zaprojektowane z wysoką starannością.

Serwis 9to5Google zwraca uwagę, że tarcza umieszczona na renderach pokazuje aktualną datę, godzinę i tętno, a także umieszczony z boku wskaźnik, który najpewniej reaguje na tętno lub zwiększającą się liczbę kroków. Zdjęcia zapowiadają jeszcze sporych rozmiarów dotykowy pasek, znajdujący się na boku urządzenia i możliwość wymieniania pasków.

Niestety, nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery Fitbit Charge 5. Według obecnych informacji, niepotwierdzonych przez producenta, nowa generacja sportowej opaski może zadebiutować w okolicach października tego roku.