Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Band 6 (źródło: Tabletowo / Kacper Żarski)

I stała się światłość! Xiaomi Mi Band 6 będzie chciał zastąpić Wam… latarkę

Xiaomi nie zapomina o regularnym aktualizowaniu swoich produktów. Jedna z ostatnich wersji systemu obecnego na pokładzie najnowszego smartbanda firmy, umożliwiła jego użytkownikom odpowiadanie na wiadomości tekstowe z poziomu samej opaski. Nadchodząca aktualizacja Mi Band 6 pozwoli wydobyć drzemiący w jej środku potencjał i wykorzystać ją do… oświetlenia najbliższego otoczenia.

Reklama

Opaski sportowe chińskiego giganta z generacji na generację stopniowo zyskiwały na popularności, aby dzisiaj stanowić niemal nieodłączny element krajobrazu zdecydowanej większości sklepów z elektroniką. Trudno się temu dziwić – w końcu Xiaomi na przestrzeni ostatnich lat zdążyło wyrobić sobie opinię firmy, której jako jednej z nielicznych udało znaleźć się złoty środek pomiędzy jakością i funkcjonalnością oferowanych urządzeń a ceną, jaką przychodzi za nie zapłacić potencjalnemu klientowi.

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
źródło: Tabletowo / Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 6 z funkcją latarki

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez redakcję TizenHelp, najnowsza wersja oprogramowania (V1.0.4.38) opaski Xiaomi, poza dodaniem natywnego wsparcia dla kilku kolejnych języków, umożliwia wykorzystanie 1,56-calowego wyświetlacza Mi Band 6 do rozświetlenia ciemności. Aby wypróbować nowe rozwiązanie „na własną rękę”, wystarczy znaleźć ikonę latarki ukrytą w menu „Więcej” znajdującym się na samym dole listy zainstalowanych aplikacji. Po włączeniu tej opcji, ekran opaski powinien cały skąpać się w bieli.

Mimo że na pierwszy rzut oka opisywane udogodnienie może wydać się niewystarczające lub nawet zbędne (zważywszy na niewielkie rozmiary wyświetlacza), to jak to zwykle bywa, prawdziwą wartość danej funkcji docenia się wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. O ile trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym smartband mógłby z powodzeniem zastąpić pełnoprawna latarkę czy nawet smartfon podczas pieszej wycieczki późną porą, o tyle w sytuacji, kiedy w mieszkaniu zabraknie prądu, opaska będąca jednym z nielicznych pozostałych źródeł światła, byłaby niezwykle pomocna.

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
źródło: Tabletowo / Kacper Żarski

Wymagana jest jedynie aktualizacja samego Mi Band 6 do najnowszej wersji firmware’u oraz aplikacji Mi Fit do wersji 5.3.0. Stosowne uaktualnienia z dnia na dzień stają się dostępne w kolejnych państwach, między innymi w Katarze, Wielkiej Brytanii, Czechach, a także w Polsce.