Nokia logo
Nokia logo

Tablet Nokia T20 będzie kosztował tysiaka. Co zaoferuje w tej cenie?

HMD Global otworzyło wszystkim usta ze zdziwienia, kiedy okazało się, że Nokia XR20 będzie kosztować w Polsce zawrotne 2399 złotych. Nadchodzący tablet ma być ponad dwukrotnie tańszy. Co zaoferuje w tej cenie?

Marka Nokia pod wodzą HMD Global nie jest znana z ustalania cen swoich smartfonów na atrakcyjnych poziomach. Wiele osób zarzuca producentowi, że premierowe ceny są wygórowane, a już szczególnie przesadzona jest kwota, jaką Finowie życzą sobie za model Nokia XR20. Niewykluczone jednak, że rynek bardzo szybko ją zweryfikuje i urządzenie będzie tanieć szybciej niż flagowce LG.

Tablet Nokia T20 będzie kosztował tysiaka. Co zaoferuje w tej cenie?

Pierwszy tablet marki Nokia, za który odpowiedzialne będzie HMD Global, pojawił się na horyzoncie już ponad miesiąc temu, zatem spodziewamy się, że zadebiutuje jeszcze w tym roku, choć nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie. Niewykluczone jednak, że niedługo, ponieważ model Nokia T20 został dostrzeżony na stronie jednego z angielskich sklepów, który zdradził, że jego cena (po bezpośrednim przeliczeniu) będzie wynosić ~1000 złotych.

Gwoli ścisłości należy dodać, że mowa tu o wariancie z samym WiFi, ponieważ przy wersji z modemem 4G LTE widnieje wyższa cena – po przeliczeniu ~1100 złotych. Obie jednak można uznać za bardzo atrakcyjne i przede wszystkim przystępne dla „przeciętnego klienta”.

Nokia N1 tablet
tablet Nokia N1

Według informacji, przekazywanych przez sprzedającego, tablet Nokia T20 zaoferuje ekran o przekątnej 10,36 cala oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, a do tego będzie dostępny w niebieskiej wersji kolorystycznej. Możliwe jednak, że na rynku pojawi się też przynajmniej jeszcze jedna.

Pozostała specyfikacja tabletu Nokia T20 pozostaje na tę chwilę nieznana, lecz – patrząc przez pryzmat ceny – raczej nie należy się spodziewać bardzo mocnego procesora. Jednocześnie pozostaje mieć nadzieję, że HMD Global zastosuje ekran o rozdzielczości Full HD, ponieważ niższa z automatu skreśliłaby ten sprzęt.

Przy okazji warto przypomnieć, że Nokia T20 nie jest jedynym tabletem, jaki w ostatnim czasie pojawił się na horyzoncie. Podobne urządzenia przygotowują również m.in. realme, OnePlus i Vivo. Druga połowa 2021 roku może być zatem wyjątkowo bogata w premiery nowych tabletów.