słuchawki bezprzewodowe Nokia BH-805 true wireless earbuds TWS
Nokia BH-805 (źródło: Nokia)

Nowe słuchawki Nokia BH-805 pojawiły się w Europie. Będą dostępne też w Polsce

Nokia, podobnie jak inni producenci smartfonów, również nie omija segmentu słuchawek. Co więcej, regularnie rozszerza swoją ofertę, o czym świadczy wprowadzenie na europejski rynek nowego modelu TWS – Nokia BH-805.

Model ten jest bezpośrednim następcą słuchawek Nokia BH-705, które mają już trochę na karku (dodawano je jako prezent w przedsprzedaży do flagowego smartfona Nokia 9 PureView). Najwyższa więc pora, aby na europejskim rynku pojawiła się kolejna generacja. Co ciekawe, słuchawki te już od pewnego czasu sprzedawane są w Chinach i Indiach, ale dopiero teraz pojawiły się w Europie.

Specyfikacja Nokia BH-805

Są to słuchawki prawdziwie bezprzewodowe (TWS), które łączą się ze smartfonem (lub innym urządzeniem) za pośrednictwem standardu Bluetooth 5.0. Elementem, który ma je „sprzedać”, jest funkcja blokowania dźwięku i redukcji hałasu. Według deklaracji producenta, w ostatnim przypadku nawet o 25 dB, podobnie jak komercyjne ochronniki słuchu.

Model Nokia BH-805 oferuje jednak również tryb, który pozwala usłyszeć, co się dzieje dookoła – aby go aktywować, wystarczy dotknąć słuchawki, nie ma zatem potrzeby wyjmowania ich z uszu.

Producent deklaruje też, że jego najnowsze słuchawki prawdziwie bezprzewodowe zapewniają „dźwięk o studyjnej jakości” oraz długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Ten ostatni wynosi maksymalnie pięć godzin z włączoną redukcją hałasu. Dedykowane etui-stacja ładująca pozwoli wydłużyć czas działania nawet do 20 godzin, zatem użytkownicy powinni być usatysfakcjonowani.

Oczywiście, jak przystało na słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, także i Nokia BH-805 umożliwiają korzystanie z Asystenta Google bezpośrednio z ich poziomu, bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni.

Cena Nokia BH-805, dostępność

Cena Nokia BH-805 została ustalona w Europie na 99 euro, co po bezpośrednim przeliczeniu jest równowartością ~450 złotych. Dla przypomnienia, słuchawki Nokia BH-705 kosztowały 499 złotych, zatem bardzo możliwe, że nowa generacja pojawi się w Polsce w podobnej cenie.

Na tę chwilę słuchawki Nokia BH-805 są dostępne w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. Można je jednak też znaleźć na polskiej stronie marki Nokia, zatem producent powinien wkrótce oficjalnie wprowadzić je również do Polski.