Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite

Nintendo twierdzi, że nie ma w planach nowego modelu Nintendo Switch. Ktoś jeszcze w to wierzy?

Ostatnia wielka zapowiedź Nintendo Switch OLED podzieliła fanów Nintendo. I nie ma co się dziwić, bo gracze oczekiwali w końcu innego odświeżenia swojej ukochanej konsoli — niestety dostali oni coś zgoła innego i nie zapowiada się, by wersja „Pro” Switcha miała w najbliższym czasie zawitać na rynek.

Reklama

Nintendo: „Nie mamy w planach nowego modelu Nintendo Switch”

Prawdopodobnie jesteśmy gdzieś mniej więcej w połowie życia Nintendo Switch, przez co wielu graczy oczekiwało ulepszonej wersji tej przenośnej konsoli. Spodziewano się między innymi wsparcia dla rozdzielczości 4K, wyższej wydajności i obsługi DLSS NVIDIA a dostaliśmy… lekko odświeżoną bryłę i ekran OLED. Gracze więc nadal oczekują zapowiedzi mocniejszego wariantu Nintendo Switch. Japońska korporacja nie ma jednak dla takich osób dobrych wieści:

W skrócie: Nintendo nie ma obecnie w planach wydania innej wersji konsoli Nintendo Switch, oprócz niedawno zapowiedzianego wariantu OLED. Pytanie tylko… czy aby na pewno tak będzie?

Gracze: „Taaa… bo Wam jeszcze uwierzymy!”

Słów Nintendo nie trzeba by podważać, gdyby nie fakt, że kilka miesięcy przed oficjalną zapowiedzią Nintendo Switch OLED, z ust przedstawicieli firmy padły bardzo podobne słowa. I co z nich wynikło? No właśnie nic, bo w październiku tego roku na rynek trafi wspomniana lekko ulepszona wersja OLED Switcha. Tak więc do wymienionych wyżej słów Japończyków podchodziłbym raczej z rezerwą.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Z drugiej jednak strony, rychłe wydanie kolejnej wersji Nintendo Switch nie ma w obecnej sytuacji firmy najmniejszego sensu. Podstawowy model Nintendo Switch nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki, tak samo, jak tańsza wersja Lite. Nie mam też żadnych wątpliwości co do tego, że wariant z ekranem OLED również będzie prawdziwym hitem. Gdzie tu więc miejsce na kolejną wersję konsoli? Myślę więc, że jeszcze przez najbliższe dwa lata nie ujrzymy wyczekiwanego Nintendo Switch Pro. Może więc warto zainteresować się Steam Deck od Valve?

Dying Light na Nintendo Switch?!

To jednak nie koniec newsów związanych z Nintendo na dziś. Jak donosi portal PPE.plTechland rzekomo planuje wydanie Dying Light na konsole Nintendo Switch! Nie mogę doczekać się na potwierdzenie tych informacji przez samych twórców, o czym oczywiście natychmiast Was poinformujemy.

Dying Light Nintendo Switch