Nintendo Switch OLED oficjalnie zaprezentowany
Nintendo Switch OLED - fot. Nintendo

Nowy Nintendo Switch OLED oficjalnie zaprezentowany! Premiera jeszcze w 2021 roku

Koniec domysłów! Nintendo oficjalnie zaprezentowało nowy model konsoli Nintendo Switch. Co prawda w nazwie zabraknie dopisku „Pro”, jednakże nie znaczy to, że gracze nie mogą liczyć na garść usprawnień i dodatków, które mają poprawić doświadczenie płynące z grania na przenośnej konsoli autorstwa Japończyków.

Nintendo Switch Pro?

Na temat nowego, lepszego wariantu konsoli Switch mówiło się już od dobrych kilku miesięcy, a nawet i lat. Lepszy ekran, usprawniony procesor czy zmiany w stacji dokującej, to tylko kilka z nowości, jakie miały trafić na usprawnioną wersję platformy Nintendo. Wszyscy oczekiwali, że to na E3 2021 japoński gigant zdecyduje się odkryć karty w postaci najmocniejszego wariantu konsoli. Pokazy jednak minęły, a ślad po Nintendo Switch Pro zaginął.

Czas na wersję OLED

Teraz wszystko stało się jasne. Nintendo właśnie zaprezentowało najnowszą wersję konsoli Nintendo Switch. Nie jest to jednak sprzęt sygnowany dopiskiem „Pro”, o jakim mówiły internetowe doniesienia, jednakże znaczna część z nieoficjalnych doniesień znalazła pokrycie w zapowiedzi.

Nowa wersja konsoli promuje się przede wszystkim zmianami w obszarze wyświetlacza. Nowy Nintendo Switch zostanie bowiem wyposażony w 7-calowy ekran wykonany w technologii OLED o rozdzielczości 720p, który według producenta zapewni zupełnie nowe doświadczenie płynące z rozgrywki za sprawą „żywych i olśniewających barw”.

Zmian jest jednak troszkę więcej. Na szczególną uwagę zasługuje obecność 64 GB wbudowanej pamięci i regulowana podstawka, która pozwoli ustawić ekran urządzenia pod pożądanym kątem. Usprawnieniu uległy też wbudowane głośniki konsoli, które mają zapewnić jeszcze lepsze wrażenia podczas gry. Nowości doczekała się także stacja dokująca konsole. W jej przypadku znalazło się miejsce na dodatkowy port LAN, który ma zapewnić dostęp do przewodowego internetu.

Nintendo Switch OLED
Ekran wykonany w technologii OLED ma zapewnić zupełnie nowe doświadczenia płynące z rozgrywki (fot. Nintendo)

Na ten moment nie jest jasne, czy konsola Nintendo Switch OLED zostanie wyposażona w mocniejsze podzespoły. Duża część z internetowych doniesień znalazła potwierdzenie w dzisiejszej zapowiedzi, jednakże na temat potencjalnych zmian w obszarze procesora, grafiki czy RAM aktualnie brakuje informacji.

Premiera Nintendo Switch OLED już w październiku

Nintendo ogłosiło, że konsola zostanie wprowadzona na rynek już 8 października 2021 roku. Gracze nie będą więc musieli zbyt długo czekać na nowe wydanie Switcha. Jak prezentuje się cena? Nintendo Switch OLED będzie droższa od podstawowego modelu o 50 dolarów – jej cena została ustalona na 350 dolarów (równowartość ~1330 złotych). Na ten moment nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny.