Nokia logo
Nokia logo (źródło: Nokia)

Wiemy, kiedy zadebiutuje Nokia XR20. Warto na nią czekać? Będzie mocna, ale…

To było kwestią czasu – Nokia XR20 dopiero co pojawiła się na horyzoncie, a już poznaliśmy datę jej premiery. To będzie zupełnie inny smartfon niż ostatnio wprowadzane na rynek modele marki Nokia.

Mimo że okres letni raczej nie obfituje w nowości, bo tzw. „sezon ogórkowy”, wcale nie oznacza to, że wszyscy producenci wstrzymują premiery swoich nowych urządzeń do jesieni. Już 11 sierpnia 2021 roku odbędzie się konferencja Galaxy Unpacked 2021, w trakcie której Samsung zaprezentuje garść niezwykle ciekawych nowości, natomiast kilkanaście dni wcześniej zobaczymy nowy smartfon marki Nokia.

Wiemy, kiedy zadebiutuje Nokia XR20

Nokia XR20, bo o niej mowa, najprawdopodobniej zadebiutuje 27 lipca 2021 roku. Co prawda Nokia oficjalnie tego nie potwierdziła, ale opublikowała załączoną poniżej zapowiedź prezentacji nowego modelu, na którym widnieje napis: „Z naszym najnowszym smartfonem już nigdy więcej nie będziesz potrzebował etui”.

Nokia XR20 zapowiedź premiery
źródło: @NokiaMobile

Już przy okazji pojawienia się pierwszych doniesień na temat modelu Nokia XR20 mówiło się, że będzie to smartfon klasy rugged, tj. we wzmocnionej obudowie – wskazywać ma na to literka „R” w jego nazwie. Takie sprzęty faktycznie nie potrzebują etui, gdyż „z natury” są wyjątkowo wytrzymałe.

Nadchodząca nowość może zatem zainteresować użytkowników, którzy pracują w trudnych warunkach lub uprawiają w takich aktywność fizyczną. Specyfikacja Nokia XR20 nie wskazuje jednak na to, że będzie to smartfon dla wymagających klientów – wytrzymała obudowa skrywać ma bowiem dość przeciętne podzespoły.

Specyfikacja Nokia XR20

Wśród nich znajdować się ma niskopółkowy procesor Qualcomm Snapdragon 480 z modemem 5G oraz 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB, a także akumulator o pojemności 4630 mAh.

Ponadto specyfikacja Nokia XR20 obejmować będzie również wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9), aparat 48 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie oraz czytnik linii papilarnych, dual SIM i moduł NFC. Ten ostatni może szczególnie przydać się użytkownikom, którzy w trakcie pracy czy uprawiania aktywności fizycznej pobrudzą sobie ręce, ponieważ będą mogli zapłacić za zakupy bez konieczności wyciągania brudnymi dłońmi portfela z kieszeni, torby czy plecaka.

Mimo że specyfikacja Nokia XR20 jest już w większości znana, cena nadchodzącego smartfona pozostaje tajemnicą. Nie zdziwimy się jednak, jeśli przekroczy ona 1000 złotych, podobnie jak modeli Nokia X10 i Nokia X20.