Nokia logo
Nokia 7.1 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Nokia XR20 zadebiutuje wkrótce. Pojawiło się konkretne info

Trzy miesiące temu Nokia zaanonsowała modele Nokia X10 i Nokia X20, a już wkrótce do rodziny tej może dołączyć kolejny smartfon – Nokia XR20. Mamy sporo informacji na jego temat, zatem premiera prawdopodobnie jest blisko.

Rodzina Nokia X zaskoczyła brakiem ładowarki w zestawie sprzedażowym i dość wysokimi cenami. Jeżeli HMD Global nie zmieni swojej polityki w przypadku tej serii, nadchodząca Nokia XR20 również może mieć problem, aby przekonać do siebie potencjalnego klienta. Zweryfikujemy to jednak dopiero wtedy, gdy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany i trafi do sprzedaży. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy się to stanie, ale znamy już specyfikację nadchodzącej nowości marki Nokia.

Reklama

Specyfikacja Nokia XR20

Model ten pojawił się na rosyjskiej platformie e-commerce, mimo że producent oficjalnie go nie zaprezentował. Dzięki temu wiemy już jednak, jaka będzie specyfikacja Nokia XR20. Ma ona obejmować m.in. wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9) oraz procesor Qualcomm Snapdragon 480 z modemem 5G, a także 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

specyfikacja Nokia XR20 jest już znana
źródło: Nokia

Smartfon zaoferuje też aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie oraz dwa na tyle: 48 Mpix i 13 Mpix. To dość niecodzienna konfiguracja – niewykluczone, że wkradł się tu błąd lub producent może nas naprawdę zaskoczyć. Ponadto specyfikacja Nokia XR20 obejmuje czytnik linii papilarnych, moduł NFC, Dual SIM i akumulator o pojemności 4630 mAh.

Na rosyjskiej stronie widnieje też informacja, że smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 11, miał wymiary 164,9×76,x9,2 mm i ważył 197 gramów. Jego gabaryty i waga mogą być dla niektórych klientów problematyczne, aczkolwiek to nie ewenement w przypadku urządzeń marki Nokia – wspomniana powyżej Nokia X10 waży 210 gramów, a Nokia X20 jeszcze więcej, bo aż 220 gramów.

Jak już zostało wspomniane, data premiery modelu Nokia XR20 nie jest jeszcze znana. Podobnie nie wiadomo, jak będzie wyglądał ten smartfon i jaką cenę ustali HMD Global. Oby jednak bardziej rozsądną, ponieważ konkurencja jest bardzo mocna.