Samsung potwierdza, że Galaxy S8 zadebiutuje na targach MWC 2017 w Barcelonie

Samsung zaprzeczył wszystkim pogłoskom, jakoby zamierzał zaprezentować Galaxy S8 już w styczniu. Koreańczycy potwierdzili, że smartfon zadebiutuje na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Wysoki rangą przedstawiciel Samsunga poinformował, że data premiery przyszłorocznego flagowca była ustalona na długo przed prezentacją Galaxy Note 7. I nawet pomimo faktu, że ten ostatni został wycofany z rynkuGalaxy S8 zadebiutuje zgodnie z planem, czyli na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Plotki o przyspieszonej premierze Galaxy S8 wzięły się z tego, że po wycofaniu z rynku Galaxy Note 7 powstała swojego rodzaju “próżnia”, w wyniku której Samsung może stracić nawet kilkanaście miliardów dolarów (a na której sporo mogą zyskać konkurenci). Dlatego wielu osobom wydawało się to rozsądnym posunięciem, pozwalającym trochę zmniejszyć straty.

Samsung jednak nie poddaje się walkowerem i zrobi wszystko, aby sytuację podratowały trochę Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Producent zwiększył ich produkcję, więc zamierza ich sprzedawać jeszcze więcej. Do zakupu zachęci klientów również nową wersją kolorystyczną – Blue Coral.

Z drugiej strony, pojawiły się też głosy, że wcześniejsza premiera Galaxy S8 może przynieść więcej szkody niż pożytku. Samsung bowiem wciąż odbudowuje zaufanie klientów. Poza tym nie znalazł jeszcze przyczyny problemów z Galaxy Note 7. Gdy to zrobi i podzieli się tym ze wszystkimi, ludzie na pewno będą pewniejsi, że sytuacja się nie powtórzy (ponieważ łatwiej nie ponowić takiego samego błędu, gdy się wie, co go wywołuje).

(Wczesna) specyfikacja Samsunga Galaxy S8

Źródło: Business Korea, ETNews

Komentarze

 • Longmanus

  No fajny, MUSI im wyjść – bo jak teraz by dali ciała…, a jak się dodatkowo jest obywatelem Korei P. , to nawet dosyć tani…

  “Samsung recently announced a new Galaxy Note 7 upgrade program in South Korea, where owners who decide to go for the Galaxy S7 or Galaxy S7 edge now, will receive a 50% discount on the upcoming Galaxy S8 or Galaxy Note 8.”

  • Maciej Kotarba

   Powiem szczerze, gdy bedzie podobny do nowego Xiaomi to zamówienie leci w preorderze bez względu na cene… W S7 Edge boli mnie brak usb typu c.

   • Longmanus

    A potrzebujesz go w celu ??, o usb-c oczywiście pytam…

    • Maciej Kotarba

     Ujednolicenia standardu moich urządzeń :)

 • “brak 3,5 mm złącza słuchawkowego”
  Chlip, chlip…

  • Damian R

   Mam nadzieję, że odbije się im to większą czkawką nawet niż wybuchające Note’y.

  • FireFrost

   Brak jacka, brak mojej kapusty. Choć akurat Samsunga i tak bym nie kupił, bo nie chce mieć najgorzej zoptymalizowanej wersji androida w swoim telefonie.

 • jendrush

  Jeżeli już muszą usuwać mini jack to mogli by po prostu dać dwa złącza USB Typu C.

 • Simon

  Niech wpieprza system Tizen, jeszcze wiecej zielonych straca

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona