Ważne

Samsung Galaxy Note 7 prawdziwym hitem w rodzimej Korei Południowej

Samsung zdecydowanie ma powody do radości. Tylko w ciągu dwóch dni jego najnowszego flagowca zamówiło w przedsprzedaży dwa razy więcej osób niż Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w analogicznym okresie kilka miesięcy temu. Do tego padł kolejny rekord – Galaxy Note 7 jest najlepiej sprzedającym się smartfonem w historii producenta, jeśli wziąć pod uwagę pre-order.

Jeśli zastanawiacie się, jakim cudem Samsungowi udało się przekonać ponad 200 tysięcy klientów, aby wyjęli z portfela 988900 wonów (około 3450 złotych) i zamówili w przedsprzedaży Galaxy Note 7, to musicie wiedzieć, że producent zaoferował takim osobom spory pakiet gratisów.

Przede wszystkim każdy otrzymał w prezencie Gear Fit 2 o wartości 198 tysięcy wonów (około 685 złotych; w Polsce opaska kosztuje 799 złotych). Do tego Samsung zagwarantował 50% zwrot kosztów wymiany wyświetlacza, jeśli ten zostanie uszkodzony i zajdzie potrzeba naprawy. Klienci dostali również karty upominkowe o wartości 100 tysięcy wonów (niecałe 350 złotych).

Do tak ogromnej popularności Galaxy Note 7 przyczynił się również fakt, że Samsung w całym kraju ustawił 2800 specjalnych stref, gdzie promowano smartfon. Dla porównania, w przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge było ich tylko 2000.

Przy okazji warto przypomnieć, że analitycy szacują, że do końca roku Samsung sprzeda łącznie 12 milionów Galaxy Note 7.

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • niconozomu

  Ciekawe jakie gratisy będą u nas :P

  • DanSlenders

   Przedstawiciel Samsunga przyjedzie i poklepie po plecach.

   • niconozomu

    Ciebie z pewnością ;)

 • Marceli Szpak

  No właśnie..tysiak w gratisach,przy cenie 3400 daje nam …….cenę S6edge :))) W Polsce pozabijali by się przed sklepami :)))

 • Sammy na rzęsach staje, żeby pokazać tego, kto w galaktycznej rodzinie jest samcem alfa :D

 • PD21

  Z tego co poczytałem, to zarobki w Korei Południowej oscylują w granicy powiedzmy dla uproszczenia 2 500 000 won, przy przeliczniku 1000 KRW = 0,9 $ daje to sumę 2250 $ na miesiąc. Nawet gdyby zjechać do sumy 1500 $ na miesiąc (bezrobocie w Korei Południowej to niewiele ponad 2%) pokazuje, że stosunek zarobków do ceny Note 7 jest korzystniejszy niż w Polsce. Reasumując, gdyby taki stosunek zarobków do ceny urządzenia był w Polsce idę o zakład, ze u nas też byłby rekord lub blisko rekordu. Prawie 4k za Note 7 to jednak silna zapora, nawet w obliczu faktycznych chęci kupienia tego modelu.

 • Lord

  Sprzęt dla szlachty. Biedota niech kupuje Chinole, udające prawdziwe, jedyne w swoim rodzaju Note od Samsunga.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona