Ważne
Wiko VIEW

W skrócie: Ceny Galaxy S7/S7 Edge, pierwsze plotki o Galaxy Note 6 oraz nowe tablety Alcatela na MWC 2016

Targi MWC 2016 rozpoczną się w Barcelonie za nieco ponad tydzień. Przez kilka dni zobaczymy bardzo dużo nowości różnych producentów, m.in. Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz aż pięć nowych tabletów Alcatela. Na premierę Galaxy Note 6 musimy poczekać jeszcze co najmniej pół roku, ale już teraz pojawiła się pierwsza plotka na jego temat.

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge

Koreańczycy pokażą swoje flagowce pięć godzin po swoim rodzimym konkurencie, czyli LG, który do Barcelony przyjedzie z G5. Informacje o nich pojawiały się na łamach Tabletowo bardzo często (zwłaszcza w ostatnim czasie), że zajęłoby wybitnie dużo miejsca, aby je wszystkie tu przytoczyć. Dlatego też przejdę od razu do sedna i przekażę Wam informacje na temat prawdopodobnych cen Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Otóż ptaszki zaćwierkały niedawno, że smartfony w wersji z 32 GB pamięcią wewnętrzną będą kosztować – odpowiednio – 700 i 800 euro. Przewiduje się również, że za następny z kolei wariant, czyli 64 GB, przyjdzie klientom zapłacić około 70-80 euro więcej. Ciekawostką jest również fakt, że Samsung może rozpocząć przedsprzedaż swoich flagowców już 21 lutego, czyli zaraz po ich premierze.

Alcatel

Kiedyś francuska, a obecnie chińska marka przygotowała na MWC 2016 sporo nowości. W Barcelonie zostanie zaprezentowanych sześć smartfonów – OneTouch Idol 4OneTouch Idol 4S, OneTouch Pop 4S, OneTouch Pop 4 Plus oraz OneTouch Pop 4.

Co ciekawe, do Hiszpanii Chińczycy przyjadą również z pięcioma nowymi tabletami: dwoma z serii Pop 4 z ekranami o przekątnych 8 i 10 cali oraz trzema z budżetowej rodziny Pixi z 7-, 8- oraz 10,1-calowymi wyświetlaczami. Wszystkie ww. mają pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android (ciekawe tylko, w której wersji). Ostatni z wymienionych ma natomiast być sprzedawany w zestawie z klawiaturą.

Samsung Galaxy Note 6

Europejczycy niestety nie mają możliwości zakupu (z oficjalnej dystrybucji) Galaxy Note 5. Teraz jednak przynajmniej wiadomo już, dlaczego tak się stało. Niestety takie posunięcie ze strony Samsunga dość mocno nadszarpnęło dobre imię serii Galaxy Note i być może odbije się to negatywnie na popularności jego następcy – jeśli oczywiście będzie on dostępny na Starym Kontynencie.

Mimo wszystko pierwsze plotki o Galaxy Note 6 wyglądają obiecująco. Według nich, smartfon miałby zostać wyposażony w:

Choć to dopiero pierwsze plotki na temat Galaxy Note 6, to przynajmniej część parametrów powinna się potwierdzić. Obiecujące, choć bardzo niepewne jest 6 GB RAM, bowiem żaden producent nie zdecydował się jeszcze na taki krok. Zastanawiające jest również wskazanie na brak slotu na microSD. Jeśli powróci on w Galaxy S7 i w Galaxy S7 Edge, a mimo to zabraknie go w Galaxy Note 6, to będzie to bardzo dziwne i niekorzystne posunięcie Samsunga.

Źródło: SamMobile, Android Headlines, Tablet-News

Komentarze

 • DanSlenders

  ,,Jeśli powróci on w Galaxy S7 i w Galaxy S7 Edge, a mimo to zabraknie go w Galaxy Note 6, to będzie to bardzo dziwne i niekorzystne posunięcie Samsunga”

  Dzisiaj na FB Samsung reklamował, jaki to cudowny jest slot MicroSD w Galaxy A5 (2016), jednocześnie broniąc w komentarzach jak niepodległości jego braku w S6/S6E/S6E+, więc dziwne posunięcia tej firmy to żadna nowość.

 • adz

  Co do Note 6 to jak na razie dwa duże plusy:
  Ekran nie będzie 4k i kamera nadal 12 Mpix. Szkoda, że pewnie Samsung nie zaryzykuje i nie pójdzie jeszcze dalej, wbrew tzw. modzie i nie zmniejszy do 8 Mpix, co przy F1.7 dałoby super efekt końcowy jesli chodzi o jakośc zdjęć. Niestety z punktu widzenia marketingu i tzw. mody nie zaryzykują – już widze to przerażenie sporej częsci klientów – “2016 rok i aparat tylko 8 Mpix?! – ale to musi być gówno”…

  • DanSlenders

   Akurat 12 mpix będzie optymalne dla dobra jakości i rozdzielczości.
   Nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;)

 • Norbert

  Aparat 12 Mpix, to wyraźny sygnał, że Samsung rezygnuje z koncepcji telefonów fotograficznych. Jaśniejszy obiektyw nie da nam większej szczegółowości detali zdjęcia i uniemożliwi – co ważne- rekadrowanie fotografi. No cóż, powrócą zatem do łask aparaty kompaktowe (które u mnie o dłuższego już czasu zalegały bezużytecznie w szufladach). Mam jednak nadzieję, że w przypadku Note6, potwierdzą się informacje o matrycy 21 Mpix, o której rozpisują się źródła zachodnie. Ewentualny brak slotu na kartę pamięci w Note6, całkowicie mi nie przeszkadza (choć źródła azjatyckie, potwierdzają taką użyteczność). Posiadam Note5 i wcale mi go nie brak.

  • kiler

   Co za głupoty gadasz mpix to jak w samochodzie konie mechaniczne dają tylko jak w aucie maksymalną prędkość w stosunku do masy, a moment obrotowy daje przyśpieszenie i jest ważniejszy. W aparatach jasność obiektywu ma niebagatelne znaczenie.

 • Norbert

  I jeszcze jedno, 12 Mpix, to zdjęcie 4:3, a zatem podstawowy format używany najczęściej i dostosowany do dzisiejszych wyświetlaczy – 6;9 – to jedynie 9Mpix, To mocno konsternujące. Mam jedynie nadzieję, że w przypadku Note6, nie popełnia tego błędu. Aparat o matrycy 21 Mpix w Note6, całkowicie mnie by satysfakcjonował.

  • Hahacz

   Bzdura. Np samsung alpha miał 16:9 proporcje przy 12mpix

   • Norbert

    Tak, ale już wszystkie wersje A 2016, miały maksymalną rozdzielczość przy formacie 4:3, w SGS7 może być podobnie.

    • Albert Lewandowski

     Każdy Samsung z serii Galaxy S począwszy od S5 ma aparat, który wykonuje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości (akurat jest to 16 Mpix) w proporcjach 16:9 i nic nie ulegnie zmianie w tej kwestii. Linia Galaxy A korzysta tymczasem z innych matryc, podobnie jak inne modele z tego segmentu fotografuje w najwyższej dostępnej jakości w proporcjach 4:3.

 • Norbert

  O przepraszam, chyba cała dyskusja na temat aparatu w Note6, nie ma sensu. Ponieważ przed chwilą prestiżowe i bardzo wiarygodne źródło GSMARENA, podało specyfikacje SGS7, w której matryca aparatu wynosi 20Mpix. Więc jeśli Note6 ma mieć ten sam aparat co SGS7, to wszystko się zgadza.

  • marek

   S7 na 100% będzie mieć 12 mpix. Ta specyfikacja na gsmarena nie powstała “przed chwila”, bowiem była już ona wiele tygodni temu gdy pojawiały się pierwsze przecieki. Po prostu zapomnieli zaktualizować specyfikacji i wisi to dziś.

  • adz

   To tzw. rumour specs który nie został zaktualizowany. W równie prestiżowym i wiarygodnym źródle na phonearena specyfikacja podaje 12 Mpix i tyle właśnie będzie.

 • Monstrual

  Czyli na dobry początek można się spodziewać w Polsce S7 32 GB w cenie 3499 zł . Poczekam aż zamortyzuje się podatek od nowości.

  • pato

   5-6 miesięcy i cena 30% w dół.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona