Android 4.1 Jelly Bean już dziś dla Acera Iconia Tab A700 - Tabletowo.pl

Android 4.1 Jelly Bean już dziś dla Acera Iconia Tab A700

Tabletowo.pl Android 4.1 Jelly Bean już dziś dla Acera Iconia Tab A700 Acer Nowości

Pewnie wiecie, że od dłuższego czasu gości u mnie Acer Iconia Tab A700. Skoro tak, zastanawiacie się na pewno, dlaczego wciąż nie uświadczyliście możliwości przeczytania jego recenzji. Odpowiedź jest bardzo prosta. W sieci można było znaleźć mnóstwo spekulacji dotyczących rychłego wydania przez producenta aktualizacji systemu do najnowszej wersji – Android Jelly Bean. Skoro tak, postanowiłam zaczekać z ostateczną recenzją do momentu, w którym udostępniona zostanie „żelka”. Według informacji podawanych dziś przez zachodnie media, Acer dziś rozpoczął proces aktualizacji Iconia Tab A700 do Androida 4.1.

Niektórzy użytkownicy forum XDA, pochodzący z Niemiec i Stanów Zjednoczonych, już zaktualizowali swoje urządzenia do najnowszej edycji googlowskiej platformy. Wiele więc wskazuje na to, że Android 4.1w postaci paczki ważącej 332MB, wydany został globalnie – kwestią czasu jest natomiast jego dotarcie do pozostałych krajów. Oby tak było!

Testowy Acer Iconia Tab A700 niestety na razie nie zasygnalizował możliwości dokonania aktualizacji systemu, a ręczne sprawdzenie nic nie pomogło. Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia „żelka” na nim nie zagości, recenzja będzie opierała się na teście modelu z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Kiedyś, niestety, trzeba oddać urządzenie…

Android 4.1 wnosi wiele usprawnień – część z nich nie jest widoczna dla końcowego użytkownika, a mimo wszystko znacznie wpływa na wydajność urządzenia. Po aktualizacji Acer Iconia Tab A700 powinien działać jeszcze szybciej, a w jego interfejsie użytkownika powinno zajść kilka zmian – łącznie z kosmetycznymi zmianami w ekranie blokady. Dodatkiem jest również obecność Google Now.

Coś o samym urządzeniu? Acer Iconia Tab A700 jest tabletem, którego działanie oparte zostało na czterordzeniowym procesorze Tegra 3, wyróżniającym się z tłumu androidowych propozycji rozdzielczością 10,1-calowego ekranu: 1920 x 1200 pikseli (taką samą, jak Asus Transformer Pad Infinity 700). Na jego pokładzie znajdziemy 1GB RAM, akumulator o pojemności 9800 mAh, aparat 5 Mpix, kamerkę, 32GB pamięci wewnętrznej, WiFi, GPS, slot kart microSD, port microUSB oraz wyjście microHDMI.

Acer Iconia Tab A700 to kolejny tablet, który dołącza do grona cieszących się z możliwości obcowania z Androidem Jelly Bean. Dotychczas z możliwości zaktualizowania systemu do „żelki” mogli skorzystać użytkownicy produktów Asusa: Transformer Pad 300, Transformer Pad Prime TF201 i niebawem będą Transformer Pad Infinity 700, a także Shiru Shogun. Wkrótce mają do nich dołączyć posiadacze wybranych tabletów Samsunga i Acera.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona