Ważne

Zestawienie rozmiarów najpopularniejszych tabletów (grafika)

TabletGuide.nl przygotował interesujące zestawienie rozmiarów tabletów, które są już popularne oraz tych, które, choć jeszcze nie znajdują się w sprzedaży, wywołują spore zamieszanie na rynku.

Z tabeli wynika, że pod względem rozmiaru przoduje Apple iPad. To, czy jego wymiary (242,8 x 189,7 x 13,4 mm) są zaletą czy wadą, zależy wyłącznie od gustu klienta. Ostatni w tabeli znajduje się Samsung Galaxy Tab – 7-calowy tablet o wymiarach 190,09 x 120,45 x 11,98 mm. Pomiędzy nimi znalazły się jeszcze takie urządzenia, jak BlackBerry Playbook, HTC Flyer, Motorola Xoom, LG Optimus Pad, Samsung Galaxy Tab 10.1 oraz HP TouchPad.

W komentarzach wyraźnie widać, że kierujecie się rozmiarem urządzenia podczas kupna tabletu. Jaki więc jest dla Was optymalny? Wolicie duże, 10-calowe tablety zapewniające duży komfort pracy, czy te mniejsze, kompaktowe, 7-8-calowe?

*aby powiększyć grafikę, wystarczy na nią kliknąć

Komentarze

 • cortesss

  10 calowy tablet przestaje byc mobilny. A tablet z natury taki ma byc. To nie PC na biurko. Do jakiej czesci garderoby to wsadzic? Ja chyba jednak wroce do smartfonow. Nawet 7 calowki nie da sie 1 reka obslugiwac. 4,3 cala ekran to ideal.

 • Glexab

  10 cali jest idealny, wszystko czytelnie na nim widać

 • [ K ]

  Ja bym wolał 12 – cal. Może dla was jest za duże, ale dla mnie to coś fantastycznego.

 • marek

  Ja chcę ekran rozmiaru karki A4 – takie PC na kolana do przeglądania internetu i bezproblemowego czytania pdf. Nie chce mi się siedzieć przed biurkiem, wolę w fotelu :)

  • Jarosław Sroka

   Kartka A4 ma wymiary 8.3 × 11.7, czyli w zaokrągleniu jakieś 12 cali. Tej wielkości ekrany są stosowane raczej w netbookach. Myślę, że dlatego, że są po prostu za duże dla urządzeń przenośnych.

   Ale rozumiem Ciebie i kolegę wyżej, [ K ] – przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy nawet granie na 12-calowym ekranie byłoby niesamowitym doświadczeniem. :)

   • marek

    Kartka A4 ma przekątną 36cm – 14 cali, ale 12 chyba też starczy. Upatrzyłem sobie taki tablet (laptop z obrotowym ekranem) i rozważam za i przeciw – wolałbym żeby jednak nie miał tej klawiatury tylko sam ekran. Zawsze trochę lżejszy – 1,6kg na kolanach przez dłuższy czas może nie być wygodne.
    Czy 12 cali to dużo jak na urządzenie przenośnie – zależy jak zdefiniujesz urządzenie przenośne.

 • p.l

  Ciekawe czemu flayer jest zauważalnie większy od galaxy 1.
  I chyba jest jakiś błąd w rozmiarze XOOM, gdyż na zdjęciach z MWC z porównania rozmiaru był z 1,5-2 cm dłuższy od iPada.

  • Jarosław Sroka

   Wymiary HTC Flyer to 195x122x13.2, a Galaxy Taba 190.09×120.45×11.98. Wykres mówi, że Galaxy Tab ma 18cm wysokości (długości) zamiast 19. To musi być błąd, przepraszam za niego. Podobny błąd pojawia się w drugiej danej: Galaxy Tab zamiast 12cm szerokości, ma 11,5. Być może tworzący to porównanie mieli nieprawdziwe informacje.

 • Człowiek z Piltdown

  Tablet interesuje mnie przede wszystkim jako urządzenie do czytania e-booków i przeglądania zdjęć cyfrowych (być może także do przeglądania stron internetowych) bez konieczności zasiadania przed komputerem biurkowym. Nie zamierzam na co dzień zabierać go z domu i nosić w kieszeni, co najwyżej będę go pakować do plecaka na dłuższe wyjazdy zamiast laptopa. 10 cali to, jak mi się wydaje, minimalne rozmiary dające jaki taki komfort przy powyższych zastosowaniach. 12-calowiec byłby jeszcze lepszy, ale jego masa byłaby chyba zbyt duża, żeby przez dłuższy czas bez zmęczenia trzymać go w rękach jak książkę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona