Ważne

BlackBerry PlayBook tabletem Research In Motion. Oficjalnie!

BlackBerry PlayBook

Zgodnie z przewidywaniami, już w pierwszym dniu Developer Conference (DEVCON)w San Francisco, firma Research In Motion zaprezentowała swój pierwszy tablet internetowy. Po wielu plotkach na temat jego nazwy (początkowo BlackPad, później SurfBook), skończyło się w końcu na BlackBerry PlayBook.

Po wielu, wielu, naprawdę wielu przeciekach tabletu RIM, w końcu doczekaliśmy się jego prezentacji. Nie możemy być zaskoczeni, że tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego stworzonego przez QNX (nazwanego BlackBerry Tablet OS), o czym informowałam jakiś czas temu. Na pokładzie sprzętu mającego 9,7 milimetrów grubości, znajdziemy między innymi dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7-cali z pełną obsługą Flash 10.1 i HTML 5. Tablet BlackBerry PlayBook może się pochwalić także wyjściem HDMI, portem USB oraz dwiema kamerkami.

Pełna specyfikacja techniczna tabletu BlackBerry PlayBook:
– ekran LCD 7-calowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli z multitouch,
– dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1GHz,
1GB pamięci RAM,
– frontowa kamerka o rozdzielczości 3Mpix,
– aparat o rozdzielczości 5 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD (1080p),
– odtwarzanie wideo w jakości Full HD (1080p),
– wyjście HDMI,
WiFi,
– Bluetooth 2.1 z EDR,
– wymiary: 130 x 193 x 9,7 mm,
– waga: 400 gramów.

BlackBerry PlayBook pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Niestety, na razie jego cena nie została ujawniona.

I co Wy na to? Jak dla mnie – OK. W tablecie brakuje tylko (albo aż…) 3G – choć RIM zaznacza, że w przyszłości się pojawi – oraz GPS.

Źródło, Źródło, Źródło

Komentarze

  • Spawnn

    ładne bebechy! :D ciekawe tylko jaka bateria, ale pewnie zła nie będzie. Natomiast cena z pewnością zabójcza, to w końcu RIM…

  • tylko 3g i cena od 1500 zł to by było dobrze ale poczekamy zobaczymy

  • cortesss

    Trzewia pozostawiam , bo nie ma o czym pisac i choc to kwestia gustu co sie komu podoba, to mnie az wzdrygaja te ogromne ramy miedzy ekranem a krawedzia gadzetu. Jak w Iphonach, az mnie podnosi jak to widze :D, dla mnie ideal designu to HTC HD2 i takie winny byc ( moim zdaniem ) tablety tez. Ale, de gustibus….

  • Spawnn

    Też mnie to przerażało w iPadzie, ale potem jak miałem go na żywo w łapach, to jakoś nie wydają się te ramy takie duże (zresztą jak i całe urządzenie wydawało mi się zawsze większe niż w rzeczywistości) – no ale to też może być tylko subiektywne odczucie :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona