Ważne

Motorola Xoom zapowiedziana…

Motorola Europe poprzez swój profil na Facebooku właśnie zapowiedziała gdzie (i prawie kiedy) możemy się spodziewać jej pierwszego tabletu na terenie Europy. Zgodnie z doniesieniem firmy takie jak The Carphone Warehouse, BestBuy i Dixons Retail (właściciel sieci PC World i Currys) na terenie Wielkiej Brytanii oraz Deutsche Telekom na wybranych rynkach będą sprzedawać Motorolę Xoom.

Zapowiedziano, że The Carphone Warehouse i BestBuy wystartują z Xoom’em w wersji 3G / Wi-Fi a Curry’s/PC World tylko Wi-Fi już w Q2 2011. Wydaje się więc, iż możemy zacząć odliczać dni do Europejskiej premiery i już niedługo poznamy odpowiedź na nurtujące wszystkich nas pytanie – ILE? Jeśli chodzi o sieć DT nie podano żadnych ram czasowych.

Dobrą wiadomością w tym wszystkim jest to, że po wygraniu sporu własnościowego w sprawie PTC (operator sieci ERA) Deutsche Telekom stało się w 100% właścicielem sieci ERA. “Rebranding” telekomu na międzynarodową markę T – Mobile został już zapowiedziany. Biorąc pod uwagę, że właśnie staliśmy się dla DT jednym z ważniejszych rynków w Europie (podobno drugim co do wielkości) spodziewałbym się, że Xoom zawita do Ery/T – Mobile równocześnie w Niemczech i w Polsce. Jeśli chcecie sobie odświeżyć informacje o Motoroli Xoom zapraszam do tego wpisu.

Komentarze

 • DevilOne

  Troczhe moze nie na temat ale chyba nie bylo o tym wczesniej a ciekawa konkurencja (xoom/galaxy killer) – Toshiba Antares:
  http://netpozytywny.pl/aktualnosci/45-do-kieszeni/365-toshiba-antares-wielozadaniowy-tablet

  a samsung nie potrafil…

 • Ja sądzę, że pomimo rebrandingu T-Mobile pozostanie złodziejski jak Era. Polski rynek nie będzie traktowany na równi z niemiecki, na pewno nie teraz. Nie wierzę, że to się nagle zmieni i zwitaja do nas urządzenia sygnowane znaczkiem T-Mobile, takie jak Xoom czy smartfony (T-Mobile G2). Na przykładzie tego ostatniego to nawet trochę widać – dawniej była Era G1, czyli analogiczny T-Mobile G1. Dziś mamy HTC Desire Z zamiast T-Mobile G2 lub pod nazwą Era G2. Oczywiście byłoby miło, gdyby rebranding oznaczał coś więcej niż tylko zmianę nazwy i layout, ale nie chce mi się wierzyć w tak szybką zmianę standardów tej dojnej krówki ;)

 • klasyk

  era ma sporo wad, ale miała 1 zaletę, sprzęt typu IP miała sim-free, niestety prawd. re-brand usunie tą jedną z ostatnich zalet… :/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona