HP TouchPad już w kwietniu?

Dokładnie dziesięć dni temu pisaliśmy, że HP TouchPad, produkt w którym ten producent pokłada duże nadzieje, będzie miał swoją premierę w czerwcu tego roku. Coś jednak się zmieniło i według najświeższych informacji amerykański koncern planuje wprowadzenie do sprzedaży swojego tabletu już w kwietniu tego roku. Nie wiadomo, co spowodowało decyzję o zmianie daty, sądzę jednak, że fani tego urządzenia już zaczynają z radości zacierać ręce.

Serwis DigiTimes, podany jako źródło przecieku, nie zawsze dostarczał prawdziwe informacje, dlatego na dzisiejsze rewelacje należy patrzeć z przymróżeniem oka.

Dla przypomnienia: HP TouchPad zaprezentowany został na konferencji prasowej HP 9 lutego 2011 roku. Jest to urządzenie pracujące do kontrolą autorskiego systemu WebOS 3.0, wyposażone między innymi w pojemnościowy 9,7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024×768, dwurdzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon o taktowaniu zegara procesora 1,2Ghz, 512MB RAM oraz 16 lub 32GB pamięci wewnętrznej przeznaczonej do zagospodarowania przez użytkownika.

Cena tabletu nadal pozostaje taka sama – 699$.

Komentarze

 • Tomasz Gałecki

  Choć oczywiście wszystkim oczekującym życzę aby pojawił się w sklepach jutro nie mogę tego HP przepuścić – pożyjemy, zobaczymy… nie takie “obiecanki” ze strony HP pamiętam :-)

  • Jarosław Sroka

   Dokładnie. Jak dla mnie WebOS jest bardzo atrakcyjny, ale to samo móglbym powiedzieć o tablecie wydanym z OSem openSUSE.
   Wszystko zależy od developerów – jeżeli HP stworzy im mobilizujące i atrakcyjne środowisko, webOS (i jednocześnie TouchPad) odniosą sukces.

   Mam nadzieję, że webOS nie stanie się Linuxem wśród mobilnych systemów operacyjnych – wspaniałym, acz niedocenianym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona