Samsung: nadchodzi 10,1-calowy "Xoom Killer"? - Tabletowo.pl

Samsung: nadchodzi 10,1-calowy „Xoom Killer”?

Tabletowo.pl Samsung: nadchodzi 10,1-calowy "Xoom Killer"? Nowości Samsung

Jak wiecie za kilka dni czeka nas kolejna porcja wrażeń – targi MWC 2011 w Barcelonie. Tabletowo oczywiście weźmie udział w tej imprezie (pod postacią Kasi, aparatu fotograficznego i oczywiście tabletu) – zapraszamy więc na codzienną dawkę świeżych „newsów” :-). Wśród wielu firm, które pokażą swoje najnowsze produkty oraz tych, które dokonają niejako europejskiej premiery jest też Samsung.

O Samsungu było ostatnio dość głośno i to nie do końca w sposób pozytywny. Samsung najpierw pochwalił się dużą sprzedażą modelu Galaxy Tab. Potem okazało się, że owszem chodzi o 2 miliony sztuk tabletów ale nie całkiem sprzedanych. Kolejna wiadomość, która do nas dotarła informowała, że z tych „X” szt. faktycznie sprzedanych egzemplarzy 15% i tak wraca do producenta. Samsung jednak zaraz skorygował tę liczbę do 2%. Jak jest naprawdę wie tylko Samsung.

Jeśli zwrócił Waszą uwagę tytuł, w którym zamiast dotychczasowego standardu (czyt. iPad’a) występuje Motorola Xoom to nie jest to pomyłka. Myślę, że powoli nadchodzi czas, gdzie tablety między sobą należy porównywać w obrębie tych samych (lub jak najbliższych) klas wielkości i formatów. Innymi słowy porównanie 7″ calowego tabletu z 12″ calowym jest bezcelowe – to urządzenie kupuje się według rozmiaru i jeśli ktoś przeczyta, że 12″ EP121 jest świetny a szuka czegoś małego to takie porównanie nic mu nie da i do zakupu większego nie przekona.

Sam zastanawiam się też na ile sensowne jest porównywanie tabletów z różnymi systemami… ale o odpowiedź na to pytanie dziś jeszcze za wcześnie. Aby nie było wątpliwości co mam na myśli posłużę się analogią: czy warto porównywać małe miejskie auto na benzynę z samochodem typu „pick-up” z silnikiem diesla – i to auto i to auto…?

Wracając do głównego tematu, dziś w serwisie Pocket – lint ukazała się informacja, że Samsung przygotowuje się do premiery nie tyle bezpośredniego następcy Galaxy Tab’a, co całkiem nowego, na razie bezimiennego tabletu o wielkości 10.1″.

Tablet ten ma bazować na nowym systemie Google Honeycomb i bezpośrednio konkurować z Motorolą Xoom. Czy nowy model zastąpi Galaxy Tab’a czy też tylko uzupełni gamę modelową – nie wiadomo. Według mnie ta druga opcja jest (sensowniejsza) bardziej prawdopodobna, czyli oferowanie klientom dwóch modeli (nawet z podobnym/identycznym wyposażeniem) w dwóch różnych klasach wielkości.

Informacje dotyczące procesorów, na których tablet ma bazować, także są sprzeczne. Pocket – lint twierdzi, że będzie to dwurdzeniowy chipset firmy Qualcomm, a serwis Engaget, że urządzenie będzie napędzane „produkcją własną” Samsunga (to bardziej prawdopodobne) pt. Exynos.

Jak będzie wyglądać rzeczywistość…. na to trzeba jeszcze kilka dni poczekać. Moja skromna osoba ma nadzieje, że oba serwisy się nie mylą i Xoom doczeka się prawdziwej konkurencji, bo przynajmniej dla mnie ani LG Optimus Pad, ani HP TouchPad, ani Adam, ani iPad/iPad 2, nie wchodzi w grę.

Jeśli serwisy się mylą, to moja jedyna nadzieja w nadchodzących (kiedyś) Asusach Transformer i Slider.

PS. O dzisiejszych doniesieniach na temat Microsoftu i Nokii na pewno wiecie – to teraz pamiętajcie, że warto nas czytać ;-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona