Ważne

Asus Eee Pad Transformer: raz tablet, raz netbook

AKTUALIZACJA: znana jest już cena Asusa Eee Pad Transformer oraz data wejścia do sprzedaży w Polsce. Więcej tutaj.

Po najmniejszym przedstawicielu rodziny Asusa – Eee Pad MeMo – przyszła pora na jedno z najciekawszych urządzeń ostatnich tygodni – Eee Pad Transformer (znany wcześniej jako EP101). Jeszcze zostały dwa modele: Eee Pad Slider i Eee Slate EP121, ale o nich za jakiś czas.

Można domniemywać, że pomysł stworzenia Transformera pojawił się w głowach przedstawicieli Asusa w momencie pierwszego pokazu Lenovo U1 Hybrid. Eee Pad Transformer to właśnie tablet, który można połączyć ze stacją dokującą tak, by razem całość tworzyła netbooka wygodnego do pracy, w którym można znaleźć klawiaturę, dodatkowe porty USB i czytnik kart pamięci.

Asus Eee Pad Transformer
został wyposażony w 10-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2, 16GB lub 32GB pamięci, 512MB lub 1GB pamięci RAM, kamerkę do połączeń wideo 1,2 Mpix, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, wyjście HDMI, WiFi oraz Bluetooth. Tablet pracuje pod kontrolą Androida Honeycomb.

Eee Pad Transformer ma trafić na rynek w drugim kwartale 2011 roku w cenie wynoszącej 399 – 699 dolarów (niezła rozbieżność…).

źródło

Komentarze

  • Login

    Wszystko pięknie, ale co ja bym dał jak by na tym tablecie był win xp;) ahh… marzenia, piękna rzecz

  • grah

    Czy ja dobrze widzę na tej klawiaturze klawisz Windows? :)

  • Maciej

    świetna maszyna, testuje już model Ep101 w wersji 3G i trzeba przyznać, że sprzęcik jest pierwsza liga. Zapłaciłem za neigo niecałego 2,5 tysiąca w komputroniku i przyznam, że sprzęt się dobrze sprawuje. Póki co bardzo “godnie” zastępuje jednocześnie i tablet i netbooka, a wydatek jeden. Zobaczymy jak się za jakiś czas będzie sprawował. Plusem jest też bateria, trzyma spokojnie 6h+, w zależności od tego ile się na nim pracuje. Najgorzej jak zawsze bateria sprawuje się przy korzystaniu z 3G, ale poza tym super.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona