dziewczyna girl zaskoczenie smartfon zdziwienie surprise
fot. JerzyGorecki / Pixabay

Ten chiński smartfon może być pierwszym z aparatem o rozdzielczości… 200 Mpix!

Był taki czas, gdy chińscy producenci wręcz szokowali swoją pomysłowością, aby tylko świat usłyszał o ich smartfonie (czasami nawet mocno naciągali rzeczywistość, ale nie będę wskazywał palcem). Wydawało się, że ten etap mamy już za sobą, a tymczasem ZTE Axon 30 Pro pokaże, że marki z Państwa Środka wciąż mogą nieźle zadziwić.

Reklama

Swego czasu smartfony ZTE były dość popularne w Polsce, ale to już przeszłość. Producent popełnił błąd, za który słono zapłacił, a na dodatek Stany Zjednoczone wciąż nie mają do niego zaufania. Mimo to, stara się odbudować swoją pozycję w segmencie smart-telefonów, jednak musi włożyć w to wiele wysiłku.

ZTE Axon 20 5G zaskoczył, a ZTE Axon 30 Pro 5G podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej

ZTE musi sięgać po innowacyjne rozwiązania, jeśli chce ponownie zaistnieć w świadomości klientów, których przejęła konkurencja. Szczególnie że „do wzięcia” są użytkownicy smartfonów Huawei (z uwagi na swoje problemy, nie będzie on w stanie wszystkich utrzymać, choć jest szansa, że się to zmieni).

Reklama

Producent idzie właśnie tą drogą, bo wprowadzony niedawno na rynek ZTE Axon 20 5G jest pierwszym, dostępnym na rynku smartfonem z aparatem ukrytym pod ekranem (i nie tylko nim). ZTE Axon 30 Pro 5G podniesie jednak poprzeczkę jeszcze wyżej.

smartfon ZTE Axon 30 Pro 5G smartphone
źródło: Weibo

Lu Qianhao z ZTE udostępnił załączoną powyżej grafikę wraz z informacją, że ZTE Axon 30 Pro 5G zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, który obsługuje aparaty o rozdzielczości nawet 200 Mpix. Wydawałoby się, że to niezbyt istotna wzmianka, jednak według użytkownika serwisu Weibo, używającego pseudonimu WHYLAB, smartfon naprawdę otrzyma aparat o takiej rozdzielczości!

Według niego, miałaby to być matryca Samsung S5KGND i ZTE Axon 30 Pro 5G może być pierwszym flagowcem na rynku z nią na pokładzie. A to ogromny przywilej, zarezerwowany wyłącznie dla znaczących producentów (ewentualnie tych, którzy najwięcej zapłacą, bo pieniądze też mogą wchodzić w grę).

smartfon ZTE Axon 20 5G smartphone
ZTE Axon 20 5G (źródło: ZTE)

Jak podaje WHYLAB, matryca ta będzie miała rozdzielczość 200 Mpix, rozmiar 1/1.37″ i piksele wielkości 1,28 µm. Co ciekawe, miałaby być też pierwszą, która zaoferuje dwie technologie łączenia pikseli: cztery w jeden i szesnaście w jeden. W pierwszym przypadku przełoży się to na zdjęcia 50 Mpix, a w drugim na 12,5 Mpix. Oprócz tego ma również obsługiwać podwójne natywne ISO i nagrywanie w 16K!

Udostępniona przez przedstawiciela ZTE grafika może sugerować, że ZTE Axon 30 Pro faktycznie zostanie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 200 Mpix, która zajmie trochę miejsca, a obok niej muszą zmieścić się jeszcze inne aparaty – być może to właśnie stąd ten nietypowy kształt wyspy. Zapowiada się ciekawie i… groźnie dla konkurencji.